Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šoreiz Ģimenes studijas dubultportretā māsas Liena un Ieva Graudules. 2014.gadā viņas Cēsīs nodibinājušas sabiedriskā labuma organizāciju "Brīnummāja", kas sākotnēji pulcēja ap sevi speciālistus un apzināja ģimenes, kam nepieciešams atbalsts bērnu attīstības veicināšanā. Šobrīd "Brīnummāja" piedāvā atbalsta pasākumus ikvienam, kam rūp sava bērna vispusīga attīstība, kā arī joprojām īsteno sociālās rehabilitācijas projektus ģimenēm, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām. 

"Brīnummājas" patiesā seja ir, ka šeit satiekas daudz un dažādas ģimenes, saka Liena. Viņa pati ir četru bērnu mamma, jaunākie – Toms un Gabriela, ir klāt sarunā.

Ieva pašlaik dzīvo un strādā Lielbritānijā, kur ieguvusi ļoti vispusīgu izglītību un "Brīnummājas" darbībā piedalās attālināti, bet nelielu daļiņu sava atvaļinājuma velta sarunai.

Pirmais, ko, iepazīstinot ar sevi, min Liena – es esmu cēsniece, jo Cēsis ir skaistas un tajās ir milzum daudz iespēju.

"Man liekas, ka liela daļa cēsnieku lepojas ar šo savu identitāti un īpašu garšu tam piedot tad, ja kādu laiku neesi dzīvojis Cēsīs," uzskata Liena.

Vēl viņa ir mamma četriem bērniem un māsa Ievai. Liela viņas dzīves daļa paiet "Brīnummājā".

Liena atgriezās Cēsīs līdz ar Toma piedzimšanu pirms astoņiem gadiem.

Arī Ieva ir cēsniece, kura šobrīd dzīvo ārpus Latvijas un nodarbojas ar mājaslapu dizainu.

Sešgadniecei Gabrielai vēl priekšā pēdējais gads bērnudārzā. Toms savukārt ir pabeidzis pirmo klasi Drabešu jaunajā pamatskolā. Mamma ir priecīga par šīs skolas piedāvājumu un mācību procesa organizāciju. Arī Gabriela mācīsies šajā pašā skolā. Abi uzauguši "Brīnummājā" un tāpēc mamma Gabrielu dēvē par "mazo terapeiti", jo jau savā vecumā ir empātiska un sociāli gudra.

Lienas vecākais dēls Eduards ir pavārs un dzīvo Rīgā, bet brālis Ralfs nodarbojas ar cīņas sportu un šogad absolvējis Valmieras tehnikumā.

Runājot par "Brīnummāju", māsas atzīst, lai arī viena klātienē, otra – attālināti, abas darbojas kopā.

""Brīnummājā" ir vieta, kur katru dienu var piedzīvot brīnumus, gan skatoties uz mūsu foršajiem brīnumbērniem, gan ieraudzīt, cik ļoti viņi prot priecāties un brīnīties. Tā arī radās nosaukums, jo patiesi brīnīties par lietām prot tikai bērni tajā brīdi, kad viņi atklāj priekš sevis kaut ko jaunu, mums varbūt ikdienišķu lietu. Viņi spēj saskatīt brīnumu arī pavisam mazās lietās," stāsta Liena.

"Brīnummāja" tapusi, Liena sākot savu "otro dzīves posmu, atstājusi biznesa vidi un sākusi pievērsties bērniem un viņu attīstībai".

"Pamanījām, ka bērniņiem, ka atbalsts nepieciešams visvairāk, to vismazāk var atļauties," atzīst Liena. Radusies doma īstenot sociālos projektus, finansējuma piesaistei izveidota biedrība.

Šodien "Brīnummāja" ir izaugusi un darbība noris trīs virzienos un te satiekas daudz dažādas ģimenes.

Ieva stāsta, ka labdarības projektos iesaistījusies jau iepriekš, viens no tiem bija slēpošanas skola Žagarkalnā bērniem no maznodrošinātām ģimenēm.

"Prieku redzēt citos, tā ir dāvana mums pašiem zināmā mērā," bilst Ieva, stāstot arī par "Brīnummājas" aktivitātēm.

Vasara šogad "Brīnummājai" ir darbīga: pirmo reizi Liena veido diskusiju sarunu festivālā "Lampa", ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu tiek organizēti "Pagalma svētki "Brīnummājā"", kas notiks Pilsētas svētku ietvaros, domājot, ka ne visiem bērniem svētku burzma ir piemērota.