Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Zinātnieki uzskata, ka bērniem, kuri regulāri brokasto, veidojas veselīgāki uztura paradumi: viņi biežāk ēd augļus un dārzeņus, retāk dzer saldinātos dzērienus, kā arī šiem bērniem ir labāki sasniegumi mācībās. Kāpēc tomēr gandrīz puse skolēnu, īpaši pusaudžu vecumā, aiziet nepaēduši brokastis uz skolu, un vai to vajag mainīt, skaidrojam Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas: Slimību profilakses un kontroles centra sabiedrības veselības analītiķe Iveta Pudule, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Uztura speciāliste Lizete Puga, Rīgas 49.vidusskolas medmāsa Antra Beķere un Ogres 1.vidusskolas sociālā pedagoģe Eva Mačukāne.

Tie kas brokasto, ēd veselīgāk!

„Brokastīm ir jābūt. Tās vajadzētu ēst ātrākais 40 minūtes pēc pamošanās. Brokastis bērniem ir galvenā dienas ēdienreize, jo vajag enerģiju,” atzīst Lizete Puga.

„Lai varētu jau pirmajās stundās līdzi darboties un domāt, ir jābūt enerģijai, tātad ir jāpaēd brokastis. Nevar iet uz skolu kā no gultas izvēlies. Citādi bērniem sāk skolā sāpēt galva, dažreiz arī tukšais puncis,” norāda Antra Beķere.

"Brokastis ir svarīga ēdienreize, īpaši bērniem. Tās noteikti ir jāēd, citādi bērniem trūkst vajadzīgo uzturvielu, enerģijas, un viņi nevar pilnvērtīgi mācīties. Turklāt brokastošana, ko arī pierādījuši pētījumi, ir saistīti ar citiem veselīga uztura paradumiem – augļu un dārzeņu patēriņu, zemāku saldumu un salidinātu dzērienu patēriņu, labākiem sasniegumiem mācībās un labāku vispārējo veselību,” skaidro Iveta Pudule.

"Kognitīvās spējas ir zemākas, ja no rīta neesam uzņēmuši nepieciešamo enerģiju, smadzenēm pietrūkst enerģijas, tās nestrādā," turpina Lizete Puga.