Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija ciemojas pie Rūtas Milgrāves ģimenes. Rūta jau vairāk nekā 30 gadus vada Āgenskalna Mazo burtiņu skolu, tur viņa jautrā un atraktīvā veidā bērniem māca burtot un lasīt. Un Rīgas Pārdaugavas daļas iedzīvotājus tas tik ļoti uzrunā, ka tie, kuri burtus mācījās pirms gadu desmitiem, tagad uz šo skoliņu ved arī savus bērnus.

Kā 90. gados Rūtai izdevās izveidot tik veiksmīgu un ilglaicīgu biznesu, cik ļoti viņai šajā darbā palīdz ģimene, kāpēc viņai patīk Pārdaugava – tie ir tikai daži jautājumi Rūtai. Sarunā piedalās arī viņas vīrs Andrejs Milgrāvis, meita Maija Rozenfelde un arī mazmeita Anna Milgrāve. Tiekamies dzīvoklī, kur ilgus gadus dzīvoja Milgrāvju ģimene, bet tagad atrodas Āgenskalna Mazā burtiņu skola.

Rūta sevi sauc par Pārdaugavas cilvēku. Viņa ir uzaugusi Iļģuciemā, tad padzīvojusi Ķengaragā, bet atkal iepriecējusies Pārdaugavā. Sirsnīgas un jaukas atmiņas viņu saista ar Daugavas kreiso krastu.

"Pārdaugavai ir īpaša aura," atzīst Rūta.

Viņas burtiņu skola darbojas jau kopš 1990. gada, kad radās iespēja katram darīt kaut ko savu. Viss sācies pašu dzīvoklī.

Andrejs kopš 60. gadiem dzīvo mājā un dzīvoklī, kur Ģimenes studija tiekas ar Milgrāvju ģimeni. Tagad šī vieta vairs nav tā, kas viņa bērnībā.

Rūta stāsta, ka viņu uzaudzināja mammas māsa, kura arī bija skolotāja un caur spēlēm viņai kā mazam bērnam iemācīja lasīt. Tāpēc arī pašai radušās domas par Burtiņu skolu. Par to, vai tas būs viegli vai tomēr sarežģīti, tolaik nedomāja. Vienkārši darīja.

Andrejs vērtē, ka Rūtu īpaši uzmundrināt un iedrošināt nevajag, viņa ir daudz mērķtiecības un uzņēmības. Vīram atliek tikt galā ar cipariem, Rūtai - ar burtiem. Rūta gan atminas, ka sākumā viņai šķitis, ka Andrejs ir piesardzīgs pret ideju. Bet atbalsts ir no visas ģimenes, jo viena to nebūtu iespējusi. Lielajos skoliņas pasākumos iesaistās visa ģimene - abi dēli, meita, mazbērni un vīrs.

"Es milzīgi jūtu ģimenes atbalstu," gandarīta Rūta.

Meita Maija norāda, ka ģimenē ir savā ziņā pēctecība pedagoģijā, bija mammas māsa, ka mācīja mammai, mammai ir Burtiņu skola, arī viņa māca burtus Mākslas akadēmija, tikai no vizuālās puses. 

"Mamma māca burtus lasīt, es - zīmēt un ar tiem strādāt grafikas dizainā," stāsta Maija. Darbā mākslas akadēmijā viņa iesaistījusi arī tēti IT jomā.

"Burtiņu skola vairāk savedusi visus kopā. Ome atradusi interesantu un labu veidu, ka mācīt burtus," vērtē mazmeita Anna, kura arī mācījusies šajā skolā. Rūta atklāj, ka Anna nāk viņai tagad arī palīgā.

Rūta sarunā vērtē, ka savulaik spēlējusi Rīgas pionieru pils (tagad Skolēnu pils) teātrī "Zīļuks", kur režisore Māra Priede daudz iemācījusi un pateicoties viņai šobrīd spēj darīt savu darbu.

"Tas ir mans tāds mini teātris, viena aktrises teātris. Koris un dziedāšana ir devis savu. Tas viss ir kopā salicies," uzskata Rūta.

Teātra studijā Rūta un Andrejs arī satikušies.

Arī mūzika ģimenē vienmēr bijusi klātesoša, ģimenes locekli ne tikai dzied un dziedājuši korī, tētis Andrejs arī spēlē ģitāru un sacer dziesmas.