Lanku ģimene – Gunita un Andris un viņu bērni Roberts, Annika, Linda un Krišjānis – dzīvo Liepājā. Vecākais dēls Roberts ir students, jaunākie bērni vēl skolas solos, bet vecāku, it sevišķi Andra darbs ir saistīts ar visu plašo pasauli.

Ģimenes studija Gunitu Lanku iepazina konferencē “Vecāku revolūcija”, kurā viņa aizrautīgi dalījās ar savas ģimenes pieredzi, kā sapratīgi tērēt naudu, lai visu neiztērētu, bet paliktu arī uzkrājumiem un labdarībai. Šoreiz saruna vairāk par ģimenes kopā būšanu, par kopā būšanu ar kuplo radu un draugu pulku svētku reizēs. Lankas atzīst, tas ir pašsaprotami, bet jākopj.

“Ja no visas sirds virzi dzimtu, lai veidotu attiecības, ir svarīgi turēt to kursu un nebaidīties. Pēc gadiem tev pienāks klāt un pateikts paldies,” pārliecināts Andris.

Kopā sanākšana svētku reizēs ir tradīcija, kas nāk no Andra ģimenes. Viņš spilgti atceras ģimenes sanākšanas pie vecvecākiem Pāvilostā, sagaidot Jauno gadu. Protams, tas nav viegli un gan jau ne visiem vienmēr ir gribējies doties satikties, bet svarīgi ir uzturēt ģimeniskumu.

“Pirmais ir zināt lielo virsuzdevumu - veidot dzimtu, nevis notikumu, bet dzimtu. Lai izveidotu dzimtu, kādam vajadzēs uzņemties atbildību, kur eju,” norāda Andris.

Bet arī virzoties uz šo mērķi, ir jābūt elastīgiem, tā, lai bērniem būtu interesanti arī būt kopā ar vecākiem. Viņš min, ka abiem ar sievu patīk vasaras pavadīt Ziemupē, bet, lai arī bērniem gribētos tur būt kopā, padomājuši par dažādām izklaidēm pašiem, arī kopā ar draugiem.

Bērni novērtē kopā būšanu ģimenē.