Šoreiz dodamies ciemos pie Alises, Taigas un Augustes Avotām. Alise ir mamma, Taiga un Auguste – viņas dvīņu meitenes. Apzīmējums vientuļā māte Alisei nedz patīk, ne arī piestāv, viņa sevi labprātāk sauc par solomammu.

Alise piekrīt tikties, brīdinot, ka meitas ir ļoti aktīvas un noteikti būs sarunas priekšplānā, taču arī pati spēj līdzdalīt gana daudz – gan to, kādas bijušas viņas bailes, uzzinot, ka gaidāmi vienlaikus divi mazuļi, gan savus spēka un izturības avotus, vienlaikus nebaidoties atzīt, ka šobrīd ir grūtākais brīdis viņas kā mammas esībā.

"Tā nebija tīri mana izvēle būt solomammai, nav tā, ka es plivinu absolūto visu varu, visu daru karogu. Tas nebija, tas nebija tikai mans lēmums. Tas ir divu pušu mijiedarbības rezultāts. Es to pieņēmu kā faktu - es gaidu bērnus un man šie bērni būs. Vai viņi būs arī līdzautoram, tā ir viņa darīšana, atklāti atzīst Alise.

"Publiskajā telpā ir pārāk daudz neīstu stāstu, vai noslēptās realitātes, kas rada manīgu iespaidu, kas un kā ir būt vecākam, kā tas ir audzināt bērnus. Solomammu ģimenes bieži vien tiek nevietā kaut kā zemāk vērtētas," turpina Alise. "Lai nepārprastu, es noteikti iestājos par pilnām ģimenēm un uzskatu, ka bērnam divi vecāki ir daudz labāk nekā viens. Es arī ceru kaut kādā dzīves posmā, ka mūsu ģimene papildināsies, ja tā būs lemts un mums visam trijām tas liksies foršs variants. Man ir svarīgi stāstīt un rādīt, kā mums ir."

"Kad es sapratu, ka būšu solomamma dvīņiem, man bija milzu bailes, es būšu resna, nesmuka un nabadzība. Ka es netikšu galā, jo tas nav iespējams, jo man, pirmkārt, ir tikai divas rokas. Bažu un baiļu bija tik daudz.

Man terapeite ieteica atrast vēl sievietes, kurām šis ir izdevies. Un es atradu, un ir, es neesmu vienīgā dvīņu solomamma. Ir sievietes, kuras ir pilnās ģimenēs, bet faktiski tas izpaužas tāpat kā man. Līdz ar to mūsu ir daudz vairāk, kā varētu domāt," stāsta Alise. "Tas arī ir iemesls, kāpēc gribēju rādīt un stāstīt. Ja vēl kāda nonāk manā situācijā, lai nav šo milzu baiļu. Bez tā posma arēja iztikt. Tas bija diezgan tumšs un drūms. Ja es ar savu atklāto stāstu varu kādam to aiztaupīt, tādēļ vien ir vērts."

No vienas puses Alise atzīst, ka viņas pieredze kā solomammai nav nekāds šausmu stāsts, bet arī bilst, ka nav viegli un tieši šobrīd ir ļoti nogurusi.

"Tas jebkurā gadījumā nav tuvu tai drāmai, tam šausmu murskulim, kas bija manās domās, kad es viņas gaidīju," vērtē Alise.