Ģimenes studija dodas ciemos pie kolēģiem no Latvijas Televīzijas – ziņu raidījuma "Panorāma" vadītājas Lauras Vondas un viņas otrās pusītes – LTV Ziņu dienesta vadošā operatora Ivana Milova. Viņi ir kopā gan darbā, gan dzīvē. Un tieši tas palīdz viņiem labāk saprast vienam otru.

Laura un Ivans ir deviņus gadus vecās Helēnas un trīs mēnešus vecā Alberta vecāki. Pandēmijas laiks viņiem bijis īpašs – Laura šajā laikā sagaidīja savu otro bērniņu, bet Ivans strādāja vēl vairāk nekā parasti un ievēroja visus drošības pasākumus, lai pasargātu savus mīļos. Sarunā par ģimenes ikdienu mājās un strādājot Latvijas Televīzijas ziņu dienestā.

„Šis ir tiešām tas darbs, kur ir svarīgi, ka mēs saprotam otra cilvēka darbu. Piemēram, mums ir bieži jāstrādā brīvdienās un ja tu pats neesi tajā visā iekšā, kaut kādā brīdi sāktu pārmest, jo ir mana nedēļa un septiņus gadus es strādāju Ziemassvētkos,” atklāj Laura.

"Ja strīdamies, tikai par darbu," piebilst Ivans. Viņš arī atklāj, ka ļoti patīk operatora darbs Ziņu dienestā, jo ir daudz neparedzamā.

Protams, ne viss vienmēr ir ideāli tieši šis neparedzamības dēļ, kad plānotais par to, kurš paņems meitu no skolas vai aizvedīs uz pulciņu, sagāžas. Bet tas, ka vīrs var atgriezties vēlu, vai pats izdomā aizbraukt kaut ko pafilmēt arī nakts vidū, jo iespējams, tas noderēs, Lauru nepārsteidz.

Laura šobrīd nestrādā, jo auklē mazo Albertu. Saruna ieplānota laikā, kad Alberts parasti guļ, bet dzīvē kā vienmēr viss ir citādi un trīs mēnešus vecais puika arī labprāt piedalās.

“Šobrīd Alberts nosaka ģimenes dienas kārtību, dienu no dienas bez īpašiem plāniem, kamēr vēl Albertam nav izveidojies dienas režīms,” stāsta Laura.

Arī Ivans piekrīt, ka dienas ritms ir krietni mainījies un vispār dzīve ir mainījusies. Bet pārmaiņas ģimenē ienesis ne tikai Alberts, bet arī vīruss.

Vīrusa laiks ienesis arī pārmaiņas dzemdībās, jo Laurai uz slimnīcu nācās doties vienai. Pirmās emocijas arī Laurai bijušas, ka tas ir netaisni... Bet situācija bija tāda, ka Ivans ar Helēnu viņu pavadīja līdz slimnīcai un pēc trīs dienām sagaidīja.

“Sanāca tā, ka Alberts ar māsu un tēti iepazinās, kad bija trīs dienas vecs,” bilst Laura.

Tas, ka Ivanam nācies tik daudz būt darbā un cilvēkos, licis arī rūpīgāk pārdomāt piesardzības pasākumus mājās. Ivans atzīst, ka bijis bail atnest vīrusu uz mājām.

“Mēs ar Albertu iepazināmies maskā,” pieredzēto atminas Laura. “Arī piereģistrējoties dzemdībām slimnīcā, izsniedza masku. Tas bija traki. Ja cilvēki saka, ka staigāt maskā un runāt ir traki, es saku, ka dzemdēt maskā ir vēl trakāk.”

Laura darbā domā atgriezties, kad mazajam Albertam būs apmēram gads, bet pēc televīzijas ir ļoti noilgojusies arī Helēna, jo tur parasti satiekas vairāku darbinieku bērni. Televīzijā jau teju 20 gadus ir rotaļu istaba.

"Tā ir viena no pirmajām rotaļu istabām Rīgā. Tas ir milzīgs bonuss darbiniekiem, kad no rīta vari atstāt bērnu, viņš būs pieskatīts," atklāj Ivans.

"Rotaļu istaba ir ļoti labs bonuss Latvijas Televīzijā. To es saku visiem potenciālajiem kolēģiem, cilvēkiem, kas varbūt kādreiz strādās Latvijas Televīzijā," bilst Laura.