Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nevar vispārināt un daudz ir atkarīgs no ģimenes, ir raidījuma viesu uzskats, runājot par fiziskām aktivitātēm bērniem un viņu izturību. Jā, mēs kustamies mazāk, jo tas ir saistīts ar modernajām tehnoloģijām. Daudz atkarīgs no tā, cik pieaugušie sagatavojuši bērnus izturēt slodzi, gan emocionāli, gan fiziski.

Cik stipri un izturīgi – emocionāli un fiziski – ir bērni šodien? Vai tiešām agrāk bija izturīgāki, sportiskāki un daudzpusīgāki cilvēki, vai tiešām par mūsdienu paaudzi var teikt, ka tā ir trauslāka un tai trūkst vajadzīgā rūdījuma, diskutējam Ģimenes studijā. Viesi studijā Olimpiskā sporta centra peldbaseina daļas vadītāja, aerobikas trenere Inese Ļubinska, Rīgas Skolēnu pils meiteņu kora "Rīga" vadītāja Gunta Malēvica, Bērnu Klīniskās Universitātes Bērnu Slimību klīnikas vadītāja vietniece Ieva Puķīte, divu bērnu tētis Gunārs Klēģeris un režisore, producente Žaklīna Cinovska.

"Jā, mazliet mazāk laika mūsdienu bērni pavada ārā, bet mērķtiecīgu fizisku aktivitāšu nav mazāk," uzskata Gunārs Klēģeris. Šobrīd ir vairāk kairinātāju, kas mazāk saistīti ar fiziskām aktivitātēm. Pilsētā dzīvojot pie tā jāpiedomā.

"Nedomāju, ka bērni ir daudz trauslāki vai vājāki," vērtē Gunta Malēvica. Viņa stāsta, ka arī pati savulaik noģībusi, stāvot koristu rindās. Arī viņa savas kora meitenes radina kustēties un stāvēt, kā arī meitenes daudz sporto, bet arī daudz laika velta modernām tehnoloģijām.

"Daudz ir atkarīgs no ģimenes," vērtē Ieva Puķīte un grib bērnus aizstāvēt. "Ir liels vilinājums bērnam ar hronisku slimību izrakstīt zīmi, lai neiet uz fizkultūru, lai neliek eksāmenus, lai nebrauc uz dziesmu svētkiem. Ir vajadzīga piepūle nevis, lai bērnu paglābtu no fizkultūras stundām, bet ārstētu tā, lai viņš var piedalīties fizkultūras stundās."

"Tā ir globāla problēma. Mēs paliekam un paliksim arvien mazkustīgāki," secina Žaklīna Cinovska.