Ceļošana pamazām atsākas, tomēr to cilvēku skaits, kas izvēlas doties uz ārzemēm, ir samazinājies par 90%, atzīst speciālisti raidījumā Ģimenes studija.

Kaut arī saslimšana ar koronavīrusu turpinās, ģimenes šovasar plāno ceļojumus uz ārvalstīm. Kā ir drošāk doties ceļā – lidot, izmantot prāmju satiksmi vai personīgo auto? Kā mainījušās transporta un tūrisma pakalpojumu sniedzēju cenas un kādās situācijās pēc ceļojuma ir jāpavada laiks pašizolācijā?

Ceļojumu aģentūras “Estravel” Latvija vadītāja Anta Jokste atzīst, ka cilvēki ir ļoti piesardzīgi, bet ir vasara un cilvēki jau pirms gada bija plānojuši atvaļinājumu, ir daudzi cilvēki, kas vēlas ceļot un ceļot kopā ar bērniem.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca norāda, ka ceļotāju skaita samazinājums ir objektīvs, jo arī galamērķu daudzums ir stipri ierobežots šovasar.

Daudzās valstīs ir jāievēro līdzigi piesardzīgas pasākumi kā Latvijā, daudzviet arvien sabiedriskā transportā un arī sabiedriskās vietās ir jāvalkā medicīniskās maskas. Protams, jāievēro 1,5 - 2 metru distance un jāmazgā vai jādezinficē rokas.

Interesanti, ka Kiprā ierodoties, jāuzrāda veikts Covid-19 tests ar negatīvu rezultātu, kas ir veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ielidošanas.

Latvijas atbildīgās institūcijas aicina atbildīgi izvērtēt, vai doties ceļojumos uz ārvalstīm. Kāda ir situācija dažādas valstīs, var iepazīsties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. SPKC nerekomendē doties uz valstīm, kuru kumulatīvie rādītāji ir virs 25 (14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, kā arī Šveicē un Apvienotajā Karalistē un citās atsevišķās valstīs).

 SPKC pārstāve Rita Korotinska vērtē, ka vismazākais risks ir ceļot ar savu privāto mašīnu. 

"airBaltic" Tirdzniecības vadītāja Baltijas valstīs Sanda Majore skaidro, ka "airBaltic" šobrīd jau lido uz 28 galamērķiem, līdz augusta beigām vēlas palielināt līdz 49 galamērķiem. Tāpat arī viņa min, ka pieaug arī rezervāciju skaits.

Runājot par drošības pasākumiem, viņa min, ka lidostā "Rīga" šobrīd ielaiž tikai tos, kas dodas ceļā. Lidostā obligāti ir jāvalkā maska.

Lidostā ir arī temperatūras mērītājs pie drošības kontroles, ja pasažierim lidostā konstatē paaugstinātu temperatūru (virs 37,8), lidot nevar, bet piedāvās mainīt biļetes.

Šobrīd "elastīgie nosacījumi" ir visām biļetēm, arī tām, kas iegādātas vēl pirms 1.jūlija. Tas nozīmē, ka mainoties situācija, ir iespēja mainīt biļetes. Dažādiem tarifiem maiņas nosacījumi var atšķirties. Maiņa atļauta arī biļetēm, kas iegādātas agrāk.

Tallink pārdošanas nodaļas vadītājs Kaspars Ozoliņš atklāj, tā Zviedrija ir nedrošo valstu sarakstā, "Tallink" tagad ir mainījusi maršrutu un dodas uz Somiju, ne Zviedriju. Rezervācijas liecina, ka cilvēki grib ceļot un arī jānodrošina papildus reisi. ļoti daudz braucienus rezervē ģimenes bērniem.