Valdis un Maija satikās, abi būdami katrs divu bērnu vecāki, pēc vairāku gadu draudzības apprecējās, piedzima pastarīte un nu viņi kopīgi audzina jau piecas atvases. Pirms sešiem mēnešiem mazā Līna pēkšņi saslima un ģimenes dzīve, kā paši atzīst, sagriezās kājām gaisā. Saruna ar Valdi, Maiju, Madaru, Matīsu, divām Norām un arī mazo Līnu par to, kā rit cīņa par jaunākās meitas veselību un kā apvienot saimi, kurā labi sadzīvo četri pusaudži.

Vecākā māsa Madara (17 gadi) mācās 11. klasē, viņa ir ģimenes sportiste, nodarbojas ar basketbolu.

Lielā Nora (15 gadi) mācās 10. klasē, dejo tautas dejas, spēlē klavieres, dzied skolas korī, brīvajā laikā nodarbojas ar jogu.

Matīsam arī ir 15 gadi, viņš brīvo laiku pavada kopā ar draugiem ārā, braukā ar skrituļdēli. Mācās viņš 9. klasē.

Mazā Nora ir 13 gadus veca un viņa mācās 7. klasē, viņa arī mācās mākslas skolā un uzsāks peldēšanas nodarbības.

Pastarītei Līnai ir 4 gadi un viņai patīk gleznot un cept cepumiņus. Vēl viņa ver krellītes. 

Mamma Maija ir kosmētikas uzņēmuma vadītāja, daudz laika paņem mājas dzīve. Maija arī nodarbojas ar jogu, viņai patīk lasīt un izšūt krustdūrienā - tas ir tik fantastisks nervu nomierināšanas instruments, jo tajā laikā nevar neparko citu domāt. Jāskaita cītīgi līdzi, lai nesajauktu.

Tētis Valdis cenšas sabalansēt visu lielo ģimeni, izklaidēt un uzturēt vieglāku gaisotni, kā arī "nes medījumu mājās". Viņš strādā siltumapgādes uzņēmumā Jelgavā. Valdis stāsta, ka brīvdienās viņi dodas ciemos pie plašās ģimenes vai paši uzņem ciemiņus, reizēm ar dodas orientēties.

Oktobrī Valdis sāks arī gaitas Zemessardzē. Viņš neslēpj, ka tieši globālā situācija pamudinājusi tam pievērsties. Apmācību laikā tētis mājās nebūs katru otro nedēļas nogali, bet ģimene šo lēmumu atbalsta. Maija atklāj, ka viņa pat ir pamudinājusi to darīt.

Maijas un Valda satikšanās stāsts sākās ar satikšanos Maijas brāļameitas kāzās, kur abi bijuši vedēji. Tā arī sadejojušies, un Maijas meitas ļoti gribējušas, lai mamma atkal apprecas. Dzīve kopā Maijai un viņas meitām arī saistījusies ar pārvākšanos uz Ogri. Lielais izaicinājums bijis atrast dzīvesvietu, kur katram bērnam būtu sava istaba.

Kad Līna saslima, Valdis rakstījis, kā ģimenei iet "Facebook", lai pastāstītu par to draugiem.

"Esmu patīkami pārsteigts par latviešiem," gandarīts Valdis, jo viņš uz jautājumu, kā palīdzēt, mudinājis iegādāties Maijas radīto kosmētiku. Atbalsts ir bijis milzīgs. Arī Maija bilst, kad viņa publicējusi ierakstus "Facebook", bijusi sajūta, ka "dalīta bēda ir pusbēda".

"Protams, galveno, ko mums vajag, tas nevar iedot - Līnai veselību, vai vismaz saprašanu, kā to izārstēt, jo šobrīd joprojām esam procesā, neskaidrā ceļā, kaut ko eksperimentējam, kā, ko pamainīt. Es esmu šobrīd gan medmāsiņa, gan viss pārējais mājās. Emocionāli tas ir grūti," atzīst Maija. "Esmu gatava jebko darīt, bet es neko nevaru izdarīt, lai palīdzētu savam bērna. Varu būt tikai blakus un mierināt, "papūst sāpīti", izdarīt tā, lai viņai ir labi, es nevaru. Tas ļoti emocionāli saēd."

Slimība ilgst jau sešus mēnešus un nav zināms, kāda būs virzība.

Valdis stāsta, ka sociālajos tīklos arī citi cilvēki dalījušies ar saviem stāstiem un praktiskiem ieteikumiem, kā palīdzēt un kur meklēt palīdzību. Viņš arī mudina citus dalīties ar saviem stāstiem, lai saprastu, kādi ir izaicinājumi un kādas vēl ir palīdzības iespējas.

 

Maija bilst, ka jaunākas meitas slimība ir sagriezusi ar kājām gaisā visu ģimenes dzīvi. Cieš arī lielie bērni. Lai arī viņi ir lieli pusaudži un skaļi neteiks, ka vajag mammu, Maija apzinās, ka arī viņiem vajag mammas atbalstu un gādību.