Kārlis un Inese Danēviči audzina trīs bērnus – Danielu, Kārli jaunāko un pastarīti Gerdu. Kārlis Danēvičs, paralēli ilggadējam darbam SEB bankā, ir Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētājs un šovasar ievēlēts arī šīs organizācijas starptautiskajā senātā. 

“Tā ir misija, kurā var iemīlēties,” saka viņš pats.

Šai sarunā – par to, kāda ir baņķiera un augstas klases vadības speciālista motivācija veltīt savu laiku un enerģiju arī organizācijai, kas rūpējas par bez vecāku gādības palikušiem bērniem, ko Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai nozīmē šāda starptautiska pārstāvniecība un kāda ir pašu Danēviču ģimenes dzīve un ikdiena.

Kārlis lepojas ar savu darbu SOS bērnu ciematu asociācijā. Lai arī to izceļ retāk, viņš ir daudzbērnu ģimenes tēvs. Un tā ir visas dzīves jēga, atzīst Kārlis.

Inese ir trīs burvīgu bērnu mamma un ikdienā ir auditore. Viņa atzīst, ka abiem ar vīru ir matemātiķa gēns, kopā mācījušies gan skolā, gan augstskolā un no skolas sākas arī abu iepazīšanās stāsts.

Jaunākais dēls Kārlis mācās 5. klasē un viņam patīk jāt ar zirgiem. Viņš ir arī ģimenes mīlules - kaķenītes Bellas - saimnieks. Brīvajā laikā Kārlis trenējās futbolā.

Vecākais dēls Daniels mācās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Viņam patīk mācīties un ir daudz hobiju - šahs, klavierspēle, programmēšana. Viņš arī mācās japāņu valodu un daudz lasa.

Sešgadniece Gerda apmeklē bērnudārzu. Viņai patīk zīmēt un spēlēties ar lego.

Iesaistīties SOS bērnu ciematu darbā, Kārli Danēviču mudinājusi paša dzīves pieredze, jo viņam jau kopš pusaudža gadiem ir nācies rūpēties par pieciem mazākiem pusbrāļiem un pusmāsām. Bet iedvesmas avots bijis vectētiņš, kurš pēc atgriešanās no izsūtījuma Sibīrijā, nekad ar naidu nav raudzījies uz pasauli, bet pieticību un labestību.

"Viņš vienmēr teica, ka sliktas lietas notiek tur, kur labie cilvēki ir pasīvi," atklāj Kārlis Danēvičs. Līdz ar to viņa piemērs liecina, ka izaicinājums  ir būt aktīvi labam, ja uzskati sevi par labu.

"Ja esi nokļuvis SOS bērnu ciematu asociācijas padomē, esi aktīvs. Mēģini ar sirdi un dvēseli, nevis teikt, ka esi labs cilvēks, bet būt aktīvi labs cilvēks," vērtē Kārlis Danēvičs. "Apstākļu sakritības dēļ esmu skatījies, kā savu pozitīvo artavu varu dot."

 

Inese atzīst, ka ir gandarīta par vīra darbošanos un ģimene to atbalsta.