Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kādu spēli tu spēlē, kas tur jādara un kādēļ tev tā šķiet interesanta – trīs būtiski jautājumi, kurus vecāki var pajautāt savam bērnam, kurš aizrāvies ar digitālo spēļu un e-sporta spēļu spēlēšanu. Ko bērns var iemācīties spēlējot spēles tiešsaistē un kādi riski, ja pārlieku ar tām aizraujas, atbildes meklējam raidījumā Ģimenes studija. Raidījuma viesi: Drošāka interneta asociācijas centra vadītāja Maija Katkovska, Latvijas spēļu izstrādātāju asociācijas valdes locekle Jekaterina Rastopčina, Pusaudžu resursu centra psihologs Emīls Ūdris un Rīgas Teikas vidusskolas 9.klases skolēns Krists Mīlenbergs.

Tiešsaistes spēlēs neierobežo lokāli, vari sēdēt Latvijā savā istabā un spēlēt kopā ar jauniešiem ASV, sacensties vai izklaidēties.

Ir veikts pētījums par jauniešu ieradumiem spēlēt tiešsaistes spēles. Pētījums rāda, ka Latvijā 44% 15 gadus veci jaunieši spēlē tiešsaistes spēles vismaz divas reizes nedēļā.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kāpēc jaunieši spēlē tiešsaistes spēles, kāpēc tas ir svarīgi, kādi ir riski un ieguvumi.

Jaunieši norādījuši, ka spēlē, jo iemācās daudz ko jaunu (68%), tās ir valodas prasmes, jo lielākā daļa spēļu ir angļu valodā, saziņa ar citu valstu jauniešiem arī lielākoties ir angļu valodā. Tāpat jaunieši norādījuši, ka apgūst komunikācijas prasmes un stratēģiskā domāšana attīstās.

  • 26% jauniešu saka, ka spēļu spēlēšana viņus aizrauj vairāk par visu citu dzīvē.
  • 45% atzīst, ka spēļu spēlēšana palīdz aizmirst par sliktām lietām.
  • 28% teikuši, ka tracina tas, ka neprot spēlēt pietiekami labi.
  • 55% paši vērtē, ka jaunieši pārāk daudz spēlē.
  • 65% norāda, ka spēlē notiekošais ir bijis kā cēlonis konfliktam dzīvē.