Vai pandēmijas laikā tiek ievērotas bērnu tiesības un lēmumi pieņemti atbilstoši bērnu labākajām interesēm? Raidījumā Ģimenes studija diskutējam par šiem jautājumiem pirms organizācijas "Glābiet bērnus!" rīkotās konferences "Covid-19 ietekme uz bērniem: tiesības un atbildība", plašāk akcentējot divus jautājumus - Covid-19 ietekme uz bērnu veselību un tiesības saņemt kvalitatīvu izglītību. Raidījuma viešņas: sabiedriskās bērnu tiesību aizsardzības organizācijas „Glābiet bērnus” vadītāja Inguna Ebela un Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Ierakstā uzklausām Pediatru asociācijas prezidenti bērnu infektoloģi asociēto profesori Ilzi Gropi un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāni profesori Lindu Danieli.

Ilze Grope akcentē, ka, neskatoties uz to, ka Covid kā vīruss bērnus ir saudzējis, tā ietekme uz bērniem bijusi liela. Tam piekrīt arī Linda Daniele.

26. janvārī notiks Latvijas Universitātes, biedrības “Glābiet bērnus” un Latvijas Pediatru asociācijas rīkota konference “Covid-19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība”. Tās virsmērķis ir rast risinājumus, kā pasargāt bērnus no kaitējuma normālai attīstībai, ko nodara pandēmijas. Daudzu valstu valdības nav izvērtējušas pandēmijas laikā pieņemto lēmumu ietekmi uz bērniem, tādējādi ignorējot ANO Bērnu tiesību konvencijas normu par bērnu interešu absolūtu prioritāti iepretim jebkuras citas sabiedrības grupas interesēm.

 

Konferencei pieslēgties varēs ikviens, tie, kas būs izvēlējušies reģistrēties dalībai konferencē, iegūs arī četrus tālākizglītības punktus. Materiāli jau pēc konferences būs pieejami youtube.com. Par to gādās Latvijas Universitāte.