Nesen Slimību profilakses un kontroles centrs informatīvā kampaņā pievērsa jauno vecāku uzmanību zīdaiņu drošībai, uzsverot arī drošas gulēšanas nozīmi. Ģimenes studijā skaidrojam, kāda ir zīdainim droša guļvieta un vai gulēšana kopā ar vecākiem tiešām ir bīstama, kā apgalvots centra izplatītajos informatīvajos materiālos. Raidījuma viešņas: Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume, Latvijas zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja, divu bērnu mamma Sandra Lase un PEP mamma, trīs bērnu mamma Ramona Treilona. Ierakstā uzklausām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītāju Dāvi Ozoliņu un psiholoģi Diānu Zandi.

Speciālistu viedokļi par to, vai tiešām gulēšana kopā ar vecākiem vienā gultā ir zīdainim bīstama, atšķiras.

Lai bērniņa guļvieta būtu droša, iesaka izvēlēties stingru matraci, ja tā ir gultiņa, tur nav nekā lieka. Tur viegla sedziņa vai guļammaisiņš, pirmajā dzīves gadā spilvenu bērnam nevajag.

Ja bērns guļ ar vecākiem vienā gultā, tai jābūt pietiekami lielai, arī ar stingru matraci, bez lielām segām. Vecāki nedrīkst būt smēķētāji, nedrīkst būt lietojuši zāles vai alkoholu.

Risks, ja mamma ar bērnu neguļ kopā regulāri, bet izdomā paņemt blakus kādu nakti. Viņa nav tik jūtīga pret savu bērnu.