Datorspēļu ietekmē bērniem zūd izpratne par to, ka cilvēkam realitātē ir viena dzīvība, raidījumā Ģimenes studija vērtē ārste Arta Bārzdiņa.

Laila Balode atgādina, lai vecāki atceras savus pusaudža gadus, kad arī gribējās pārkāpt robežas, darīt, to, kas ir aizliegts, kur var padižoties un kas ceļ adrenalīnu. Tas nozīmē, ka pusaudža vecumā vajag piedāvāt legālas izklaides, kas dod adrenalīnu - slēpot, braukt ar bmx riteņiem, varbūt skriet. Pusaudzis, ja viņam nedos legālu iespēju realizēt savu uz risku vērsto uzvedību, atradīs nelegālu iespēju to izdarīt. Nelegālais veids bieži rezultējas ar traumatiskām sekām.

12 gadus vecs zēns, lecot ūdenī, ar galvu atsities pret akmeni un guvis mugurkaula kakla skriemeļu lūzumu; 11 gadus veca meitene, staigājot pa pamestu ēku, kritusi no trešā stāva un nonākusi slimnīcā ar ribu lūzumiem – tie ir tikai daži negadījumi, kuros šovasar cietuši bērni. Kas bērniem vēl jāmāca par drošību un kāda bērnu vecāku atbildība, par to diskutējam Ģimenes studijā. Padomus sniedz centra "Dardedze" konsultāciju daļas vadītāja Laila Balode, Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa, Labklājības ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa.