Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas ciemos pie dzejnieces un redaktores Ērikas Bērziņas. Ērika gan sarunā piemetina: arī trīs bērnu mammas loma viņai tikpat svarīga, tā ikdienai iedod papildus prieku. Dzejoļu krājums „Mammas dzejoļi”, kā arī jaunākais, nupat iznākušais „Ardievas bohēmai”, tapuši iedvesmojoties tieši ģimenes ikdienā. Brīdis, kad tiekamies, ir notikumiem bagāts – tikko svinīgi atvērta Ērikas jaunākā dzejoļu grāmata, Ērika noorganizējusi kārtējo, nu jau 20. ceļojumu ar dzejniekiem, kas ir Dzejas dienu neatņemama sastāvdaļa. Un rudenī dzimuši visi trīs bērni, tāpēc jādomā, kā godam nosvinēt viņu dzimšanas dienas.

Sarunā piedalās ar Ērikas meita Alise (15 gadi), bet 10 gadus vecais Hārdijs ir devies spēlē futbolu, bet septiņgadnieks Ernesto aizņemts ar savām lietām. 

Sarunas iesākumā par Dzejas dienām un Ceļojumu ar dzejniekiem, kas šogad noritēja jau 20. reizi. Šoreiz Ērika Bērziņa to organizēja Pārdaugavā, jo tā ir viņas mīļākā puse, kur arī gandrīz 20 gadus dzīvo. Arī Alise piedalījusies daudzos ceļojumos, viņa gan palīdz mammai, gan arī dažreiz pašai ir interesanti paklausīties dzejoļus.

Ērika piemetina, ka visi viņas bērni ir piedalījušies ceļojumos, Alisei pirmais ceļojums bijis 2008. gadā, vēl mēnesi pirms dzimšanas, Hārdija pirmais ceļojums bijis sešu dienu vecumā, arī Ernesto devies ceļojumā mēnesi pirms dzimšanas. 

Kad bērni bijuši mazāki, Ērika viņus ņēmusi līdz, lai mamma būtu tuvumā, tāpēc bijis arī plašs palīgu loks.

"Pēdējos gados mēs puikas atstājam mājās, lai vieglāk ir visu menedžēt. Ja vēl par bērniem ir jārūpējas ceļojuma laikā, tas ir diezgan grūti," atzīst Ērika Bērziņa.

Tā kā tikko klajā ir nācis Ērikas Bērziņas jaunākais krājums pieaugušajiem "Ardievas bohēmai", viņa ar nolasa dzejoli no tā, kas sarakstīts kādā lietainā dienā, kad bijis arī tāds mammas sagurums.

Alise uzskata, ka vieni no foršākajiem brīžiem ir, kad kaut dodas kopā ar mammu, ģimeni, piemēram, vasarā.

"Mēs jau divus gadus pēc kārtas esam bijuši Tartu, jo ir forši doties kopā ar ģimeni uz muzejiem. Tas ir ļoti jautri. Kopā ir daudz foršāk," atzīst Alise.

Alise stāsta, ka viņa pavada arī laiku kopā ar draugiem, bet viņai patīk pavadīt laiku kopā ar vecākiem.

Sarunā Ērika arī iepazīstina ar "Baldones ielas republiku", kur vienas mājas pagalmā ir deviņi bērni. Visas ģimenes savstarpēji draudzējas, notiek sirsnīga pagalma dzīve, kurā iederas arī Alises un viņas drauga Jāņa kopīgi veidotās izrādes. 

Alise ir gandarīta, ka ir bijusi iespēja kārtīgi izspēlēties pagalmā kopā ar citiem bērniem, kamēr daudzi vienaudži laiku pavadījuši telefonā.

Ērika atklāj, ka mājas tradīcija ir arī tirdziņi, kur bērni tirgojas. Viens ir Ziemassvētkos, otrs - vasarā, pat ar kafejnīcu un bērnu veidoto filmu skatīšanos. Kādreiz bērni arī izdevuši mājas avīzi "Runcis zābakos". 

Par šo brīnumaino pagalma dzīvi, par Baldones ielas bērniem top arī "Latvijas koda" dokumentālā filma "Nāc ārā!", galvenokārt par Alisi un viņas bērnības draugu Jāni. Filmā varēs ieraudzīt unikālo pagalma dzīvi, par kuru stāsta Ērika un Alise.