Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


 Decembrī aizsākām sarunu par kopābūšanu, cik būtiski ir atvēlēt laiku saviem tuvākajiem cilvēkiem, taču neizrunāts palika jautājums par dzimtu. Vai apzināti jāveido arī ciešas attiecības starp dzimtas locekļiem un ko tas dod, raidījumā Ģimenes studija vērtē sistēmiskā ģimenes psihoterapijas speciāliste Nansija Lībiete un dzimtas pētniece, pirtniece un neirografikas speciāliste Diāna Baumane.

"Ir svarīgi iepazīt dzimtu plašāk, jo ir pārāk optimistiski domāt, ka es te tāds viens individuālists un ar to pietiek. Nē, arī mežā vienam kokam apkārti ir citi un apakšā ir savijusies sakņu sistēma. Man pievienotā vērtība liekas, ka tas, kad tiekas ar vecvecākiem un plašāk radiem, mēs iepazīstam šo sakņu sistēmu, to uzturam, un, iespējams, varam redzēt kādas sakarības, kāpēc es esmu tāds, kāds esmu," vērtē Nansija Lībiete.

Mūsdienu dzīvesstils atšķiras no tā, kas bija pagātnē, ģimenē nedzīvo kopā vairākas paaudzes, tāpēc, lai sapulcinātu dzimtu, to jādara apzināti, jāpulcina visus kopā.

Diāna Baumane ne tikai pēta dzimtas vēsturi, bet arī aicina kopā dzimtu, pēta notikumus un vietas, viņa uzsver, ka viņai ir dārgs hobijs – pulcināt dzimtu kopā.