Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Sabiedrībā ir nesamērīgi augsts tolerances līmenis attiecībā vardarbībai pret bērniem. Latvijā ir liela iecietība pret miesas sodu izmantošanu audzināšanā. Vecāki izmanto tās metodes, kā paši audzināti, atzīst ekspertes raidījumā Ģimenes studija.

"Kad piemin pēršanu, vecākiem uzburas vīzija – ņemam siksnu vai žagaru, nē, es taču tā nedaru. Savukārt citas citas fiziskās sodīšanas metodes – uzšaut pa pakausi, uzšaut pa dibenu vai stingri saspiest roku – uzskata, ka tas neskaitās. Tas arī skaitās. Mēs tā esam auguši un viegli esam to pārnesuši uz saviem bērniem," norāda Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Arī Inga Millere norāda, ka bērns jāizaudzina bez fiziskiem sodiem. Tajā pašā laikā viņa atzīst, ka vecākiem ir jābūt informācijai, kā rīkoties, lai audzinātu bērnus bez miesas sodiem.

Raidījuma viešņas atzīst, ka vecākiem ir jāiemācās palūgt piedošana savam bērnam, ja esi sadusmojies, esi mirkļa iespaidā viņu fiziski iespaidojis.

Vai tu per savu bērnu? Nē, tikai dažreiz uzšauju pa dupsi. Vēl pirms pāris gadiem teju puse aptaujāto atbildēja pozitīvi uz šādu jautājumu. Tas nozīmē, ka joprojām ir aktuāls bērna fiziskas iespaidošanas jautājums. Kā izskaust miesas sodu praksi mazu bērnu audzināšanā, diskusija Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas: centra Dardedze" psiholoģe Inese Sadauska un sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Avena, Latvijas vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Millere.