Ir sācies atvaļinājumu laiks un, Covid-19 vīrusa izplatībai mazinoties, arī ģimenes kaļ plānus, kur aizbraukt, ko izbaudīt. Tāpēc Ģimenes studijā interesējamies, kādi epidemioloģiskās drošības nosacījumi jāņem vērā ģimenes ceļojumos un kādi drošības nosacījumi ģimenēm ar bērniem jāņem vērā, apmeklējot pasākumus tepat Latvijā.

Uzklausām četru bērnu mammu Elīnu Treiju, kura vērtē iespējas apmeklēt pasākumus kopā ar bērniem Latvijā.

Kādas ir iespējas apmeklēt kultūras pasākumus ģimenēm ar bērniem, atklāj Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Kas jāievēro tiem, kas vēlas doties uz brīvdabas atrakciju parkiem, skaidro Ekonomikas ministrijas eksperte Dace Butāne.

Kāda šobrīd epidemioloģiskā situācija Latvijā un vai tiešām droši un brīvi var baudīt atpūtas un izklaides pasākumus, atklāj Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Bet "ieejas biļete" uz daudziem pasākumiem, ka arī "atslēga" ērtākiem ceļojumiem ir Covid-19 digitālais sertifikāts. Kādas priekšrocības tas paredz un kā to iegūt, skaidro Nacionālā Veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga.

Santa Jansone strādā tūrisma nozarē. Viņa atzīst, ka ģimenes aktīvi interesējas par ceļošanas iespējām, un arī pati devusies kopā ar meitu ceļojumā uz Grieķiju, Krētu. Viņa dalās pieredzē par to, kādi epidemioloģiskie nosacījumi jāievēro dodoties ceļojumā un atgriežoties.

Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars un Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa ieskicē, kas jāņem vērā, dodoties ceļojumā uz ārvalstīm