Futbola federācija iecerējusi izmaiņas, kas paredz bērnu sacensībās izmantot lielāka izmēra bumbas, pret ko drošības apsvērumu pēc iebilst gan futbola skolas, gan mazo sportistu vecāki. Visu pušu argumentus uzklausām Ģimenes studijā.

Latvijas Futbola federācijas Attīstības un jauniešu komitejas priekšsēdētājs Arturs Zakreševskis skaidro, ka U-13 grupa ir tas jauno futbolistu vecums (šajā grupā spēlē pusaudži 12-13 gadu vecumā), kad pāriet no spēlēšanas mazā laukumā ar mazāka izmēra vārtiem uz spēli lielajā laukumā, tāpēc komitejā balsoja, ka jāizmanto lielākas bumbas.

Lielā izmēra bumbas, tās ir 5. izmēra bumbas, kuru svars ir līdz 450 grami, līdz šim šīs vecuma grupas spēlētāji izmantoja 4. izmēra bumbas, kuru svars ir 350 grami.

Kādas ir iebildes pret šādām izmaiņām, skaidro ir futbola kluba “Metta” valdes loceklis Miks Vilkaplāters. Viņš norāda, ka būtiski ir veselības apsvērumi, ko lielākā izmēra bumbas var nodarīt bērniem. Ar 5. izmēra bumbām spēlē arī pieaugušie futbolisti.

Sporta ārste, Sporta laboratorijas vadītāja, Latvijas Sporta medicīnas asociācijas prezidente Sandra Rozenštoka atzīst, ka viņa iestātos par vieglāku ekipējumu un mudina strādāt un atrast kopsaucēju.

Viedokli izsaka arī tētis, kura dēls aktīvi trenējas futbolā.

Kādas ir bērnu iespējas vispār turpināt šajā ierobežojumu laikā trenēties un nodarboties ar sportu, skaidro Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas direktore, Latvijas sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe un Liepājas sporta spēļu skolas direktora vietniece Evita Auniņa.