Ja agrāk finansējums par izglītošanos sekoja skolēnam, tad turpmāk tas tiks novirzīts pašvaldībai un tā lems, kā to sadalīt izglītības iestādēm. Viens no paredzētajiem ieguvumiem - jaunais pedagogu atalgojuma finansēšanas modelis motivēs pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājas veidot optimālu skolu tīklu, celt skolotāju algas un radīs iespējas nodrošināt kvalitatīvāku izglītību. Vai jau šobrīd var teikt, ka iecerētais lēnām, bet sāk realizēties, interesējamies Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Latvijas pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure un izglītības un zinātnes ministres padomnieks Jānis Ozols.

Ierakstos uzklausām arī novadu pārstāvjus. Tukuma pašvaldība ir trešā lielākā Latvijā, tajā pavienojušies Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadi. No pašvaldības pārvaldībā esošajām 39 izglītības iestādēm nākamajā mācību gadā tiks reorganizēta viena - Vānes pamatskola. Stāsta Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa.

Gaidāmās izmaiņas vērtē Engures vidusskolas direktore Ilze Kalnozola. Mācības Engures vidusskolā vērtē arī tās absolventi Laura, Mikus, Nika, Liene un Viktorija.

Alūksnes novadā šobrīd ir 15 pagasti un pēdējo desmit gadu laikā likvidētas četras pamatskolas, bet plāno likvidēt piecas. Bijuši arī skaļi iedzīvotāju protesti. Kas cilvēkus neapmierina, skaidro sešu bērnu mamma Ivita Krēvica.