16. septembrī pasaulē atzīmē Strādājošo vecāku dienu. Un arī pie mums - Latvijā, vecāki nereti saskaras ar dilemmu: kā sadalīt 24 stundas diennaktī starp ģimeni un darbu. Tāpēc šoreiz Ģimenes studijā saruna par kvalitatīvi, ne kvantitatīvi, kopā pavadītu laiku, kāds ir ģimenei draudzīgs darba devējs un vai ir vienkārši būt ģimenei draudzīgam darba devējam. Raidījuma viesi: korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, "Amigo" vadītājs Artūrs Freimanis un socioloģe, ģimenes un darba līdzsvara eksperte Viola Korpa.

„Ģimenes dzīve bieži tiek pakārtota darba dzīvei. Visbiežāk tā ir sieviete nevar savienot darbu un ģimenes dzīvi,” atzīst Viola Korpa.

„Arvien vairāk uzņēmēju grib iegūt ģimenei draudzīga uzņēmēja statusu, tā nav izrādīšanās, primāri tas ir veids, kā noturēt savus darbiniekus,” norāda Dace Helmane.

"Balanss starp ģimeni un darbu ir atslēgas vārds konflikta neesamība starp darba ņēmēju un darba devēju, uzskata Artūrs Freimanis. „Pamatu pamatā ir iespēja darbiniekam sevi realizēt kā pilnvērtīgam ģimenes loceklim. Nevajag daudz – tā ir iespēja tikt uz bērna pasākumiem, iespēja izrauties pie bērna, ja pēkšņi saslimis. Tās ir atsevišķas brīvas dienas, atsevišķas stundas. Tas nav daudz, bet darbiniekam tas ir svarīgi.”