Kāpēc bērni mēdz radīt sev iedomu draugus un kā vecākiem uztvert šo parādību, kas, iespējams, nāk ar mums kopīgās pastaigās vai sēž uz gultas malas, kamēr mamma vai tētis bērnam vakarā lasa pasaku? Ģimenes studijā uzklausām speciālistu viedokļus. Raidījuma viešņas: kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Latvijas klīnisko psihologu asociācijas vadītāja Ieva Bite un bērnu grāmatu autore un trīs bērnu mamma Agnese Vanaga. Ierakstos uzklausām vecāku pieredzes stāstus un arī bērnu psihoterapeita Ņikitas Bezborodova viedokli.

“Iedomu draugi ir normāls bērna attīstības process, tie 40-65% bērnu,” norāda Ieva Bite. “Tas saistīts ar bērna valodas, iztēles un intelektuālo attīstību. Parasti iedomu draugi ir bērniem no trīs gadu vecuma līdz apmēram 7-10 gadu vecumam.”

Vecākiem vajadzētu par to priecāties, jo tas saistīts ar augstu iztēli, radošumu, labām valodas spējām, labu sociālo attīstību, spēju īstenība izprast realitāti. Bērni nejauc iedomu tēlu un reālos. Tas ir arī veids, kā reizēm pārvarēt stresu.