Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vai spējam saprast un pieņemt arī tos, kuru izskats vai uzvedība pirmajā brīdī var šķist nesaprotama vai svešāda - ikvienam meklēt atbildi uz jautājumu aicina sociālā kampaņa "Iekāp otra kurpēs". Vai spējam iekāpt to ģimeņu kurpēs, kuras audzina bērnus ar mentāla rakstura traucējumiem? Ģimenes studijā sarunājas Elīna Celmiņa, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece, Zaiga Meldere, nodibinājuma "Latvijas Bērnu atbalsta fonds" pārstāve.

Pieredzē dalās Kristīne Treimane, mamma četrgadniecei Elīzai, kurai ir kabuki sidroms, un Evita Stalbe, mamma četrgadniekam Kristianam, kuram ir vest sindroms.

Vai esat kādreiz uzvilkuši katrā kājā atšķirīgu kurpi un ļāvušies apkārtējo nesapratnei, varbūt arī nopietniem, varbūt sirsnīgiem aizrādījumiem - hei, ar ar tevi taču kaut kas nav kārtībā. Daudzi to izmēģināja 15. septembrī - Dažādo kurpju dienā, tādējādi simboliski paužot sapratni un pieņemšanu cilvēkiem ar funkcionāliem, arī garīga rakstura traucējumiem, kā arī bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem. Kā vēl var attīstīt sevī spējas saprast un arī pieņemt šos cilvēkus, ieraudzīt viņu talantus un darīt visu, lai viņi justos vajadzīgi sabiedrībai?