Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vai iespējams lēti ceļot kopā ar bērniem arī tad, ja ir vēlme pabūt ārpus Baltijas robežām? Kur meklēt lētākās aviobiļetes, kā atrast finansiāli izdevīgākās nakšņošanas vietas un kā pašiem izplānot maršrutu, lai ceļojumā būtu interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem? Ģimenes studijā sarunājas inženieris Edgars Runcis, kas pārstāv ģimeni, kura ceļo kopā ar bērniem, kuriem bērniem ir seši un astoņi gadi, Latvijas Leļļu teātra aktrise Dana Avotiņa-Lāce, arī aktīva ceļotāja kopā ar ģimeni, kurā bērniem ir septiņi un divi gadi, kā arī Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle ceļojumu aģentūras "Estravel Latvija" vadītājai Anta Jokste.

Palīdzēt saplānot mazbudžeta ceļojumu ģimenei ar bērniem rosināja kāds ieraksts sociālajos tīklos: "Mūsu ģimene nekad nav bijusi ārpus Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas. Nekad neesam lidojuši, visu laiku attaisnojamies ar finansēm, ar darbu, ar laiku, ar bērniem. Bet es esmu izlēmusi, ka vēlos spert soli, vēlos saprast, kur jāskatās, kā jāskatās, kas jāskatas. Šad un tad pa kluso esmu papētījusi avio biļetes, bet neko nesaprotu. Pirmo ceļojumu vēlētos tīri pieredzei, kur nav nepieciešamas kaut kāds vīzas un tamlīdzīgi. Nekur tālu, bet tā, lai ir kaut kas savādāks. Vēlos noķert to ceļojuma atkarību, ko sajūtu no cilvēkiem, kuri dalās savu ceļojumu pieredzē. Gadi iet uz priekšu un gribu paspēt sakrāt foršās atmiņas."

Tad seko divas piebildes: esam divi pieaugušie un divi bērni, kuriem ir trīs un seši gadi; mūsu pirmā ceļojuma budžets varētu būt ap 300 eiro biļetēm.