Ģimenes studija viesojas pie Ilzes Skrastiņas ģimenes. Ilze ilgus gadus bijusi animatore, rakstījusi scenārijus filmām, tagad veido reklāmas, publicējas žurnālā „Avenīte” un tikko iznākusiIilzes pirmā grāmata „Lieliskā dzīve bez Zoom”.

Grāmatā atspoguļoti viņas divu jaunāko bērnu Lizetes un Mika piedzīvojumi, viņas vīrs Māris Hincenbergs gan sarunā piebilst - tas viss ir krietni pārspīlēts un piepušķots ir ļoti daudz, tomēr dzīvē ir vēl smieklīgāk. Saukārt lielās māsas domā, ka Miks tiešām ir tāds, kā attēlots grāmatā. Savukārt Lizete piebilst, ka vēl nemaz nav izlasījusi mammas jauno grāmatu.

Ilze ir četru bērnu mamma, tāpēc stāsts raidījumā ne tikai par grāmatu, vairāk par Ilzes ģimenes ikdienu, kurā aktīvi piedalās arī viņas vecākās meitas – dvīņu māsas Katrīna un Dārta – un viņas draugs Gatis, kā arī Ilzes dvīņumāsas Daces Skrastiņas ģimene un Ilzes un viņas vīra Māra vecāki.

Ilze iepazīstina ar kuplo ģimeni un atzīst, ka visi kopā ir bieži, jo ir ģimenei ir dažādas tradīcijas – jaunākā no tām – iet kopā pārgājienā. Tas sākās mājsēdes laikā, kad ar savējiem varēja satikties tikai ārā. Vēl kopīgā ģimenes tradīcija ir Ziemassvētku piparkūku cepšana. Un Ziemassvētkos satiekas arī visa kuplā ģimene.

Ilze ir gandarīta, ka bērni cits par citu gādā, rūpējas un iestājas. Lielās māsas Katrīna un Dārta aizrautīgi stāsta, kā rūpējušās par mazākajiem, un sapņo par to, kā visi sanāks kopā pie liela galda, kad jau pašām būs bērni.

Ilze atklāj, kad kādam no bērniem ir draugs vai draudzene, tie parasti sākumā sēž bailīgi malā un vēro ģimenes lielo ņigu - ņegu, kurā piedalās arī mājdzīvnieki, jo arī tie ir pilntiesīgi ģimenes locekļi. Bet pamazām visi iejūtas un atveras.

Tā aizrautīgi un sirsnīgi, citam citu pārtverot un pārtraucot, rit arī šī saruna.

Kā vienīgo grūtību lielai ģimenei min, ka jebkura mašīna ir par mazu, lai dotos kopīgos ceļojumos. Savulaik bērni vienmēr dalījuši kopīgo teritoriju, kur kurš stieps kāju, kur liks roku. Vecākiem tas bijis pārbaudījums, bet tas nav atturējis doties kopīgos ceļojumos pa Eiropu. Tagad ģimene sapņo kādreiz visi kopā doties ceļojumā, šobrīd no idejas īstenošanas attur arī pandēmija, bet vēl, lai tiešām visa paplašinātā ģimene ceļotu, jādomā, kurš pieskatīs mājdzīvniekus.