"Vecāku apmācības un bērnu audzināšanas padomu seminārus vajadzētu rīkot daudzbērnu ģimenes mājās, kad visi pārnākuši, jāgatavo vakariņas un kādam vēl jāpilda mājasdarbi, citādi teorijā viss izklausās pārāk vienkārši un viegli," joko mūziķis un četru bērnu tētis Jānis Driksna.

Ģimenes studija aicina paviesoties pie Driksnu ģimenes Jaunsvirlaukā. Plašāk pazīstami kā grupas “My Radiant You” kodols – vīrs un sieva, Jānis un Ilze, audzina desmitgadīgo Abigailu, Gabrielu, kuram ir septiņi gadi, četrgadnieci Esmi un pastarīti, pusotrgadnieku Evertu.

Ģimene veidojusies Amsterdamā, tur Ilze ar Jāni devušies vēl divatā, pavadījuši gandrīz septiņus gadus un sagaidījuši divus vecākos bērnus. Kopš atgriešanās Latvijā ģimene dzīvo Jelgavas pusē Jaunsvirlaukas Mežciemā. Tā ir Ilzes dzimtā puse.

“Svešā valstī, kur nav savējo apkārt, kļūt par vecākiem bija liels izaicinājums,” atzīst Ilze. Viņa atklāj, ka Nīderlandē ir laba palīdzības sistēma vecākiem, ģimenes ārste iesaistās, tāpēc nejutušies pilnīgi vieni.

“Tā bija laba pieredze, ko apguvām. Piemēram, likt bērnus gulēt astoņos vakarā, lai vakarā būtu laiks sev. Vēl viena lieta, ko tur apguvām, kopīgas vakariņas, kad visiem satikties un pārrunāt, kā gājis, vai pastrīdēties,” turpina Ilze.

“Tur ir viegli būt daudzbērnu ģimenei, jo ir atbalsts,” papildina Jānis. Bet kā vienu no izaicinājumiem viņš to, ka nav strādājuši labi atalgotu darbu ar stabilu atalgojumu, bet tas bijis labs posms, kad pazaudēt bailes, ka pats nevari atrisināt kaut ko.

Atskatoties uz 2019. gadu, Ilze un Jānis atzīst, ka tas bijis darbīgs un notikumiem bagāts, Ilze pabeigusi studijas augstskolā un atsākusi darbu skolā kā mūzikas pedagoģe. Bijuši daudzi koncerti. Gada nogalē visi seši divas nedēļas pavadījuši īstā brīvlaika režīmā, ceļojot kopā ar bērniem.

Jānis atklāj, ka tas bijis saliedēšanās ceļojums bērniem, jo pēdējā laikā sākuši vairāk plēsties.

“Jaunāko meitu vecākie bērni izstūma, kļuva par traku, runājām, ka kaut kur jāaizbrauc, lai pierod cits pie cita un novērtē to, ka ir māsa vai brālis,” bilst Ilze.

Jānis atzīst, ka liela ģimene – tas vienlaikus ir grūti un svētība, jo visi agri iemācies socializēties. Bet par bērnu vārdiem Driksnu ģimenei ir īpašs stāsts, jo tie atnākuši, pirms vēl bērns bijis pieteicies. Katram vārds saņemts no augšas.