Drīz jauns gads, kas nāk ar izmaiņām Ģimenes valsts pabalsta sistēmā. Kāds būs ģimenes valsts pabalsta apjoms no nākamā gada un kāda ir ģimeņu finansiālā situācija Latvijā šobrīd, plašāk stāstām Ģimenes studijā.

Raidījuma pirmajā daļā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Solvita Sukure skaidro, kā mainīsies Ģimenes valsts pabalstu apmērs no 2022.gadā.

Visu laiku Ģimenes valsts pabalstu rēķināja diferencēti, atkarībā, kurš pēc kārtas bērns ģimenē ir piedzimis. no 2022. gada spēkā būs jauni nosacījumi un Ģimenes valsts pabalsts būs atkarīgs no tā, par cik bērniem vecāki vecumā no 1 - 20 gadiem saņem šo pabalstu. Ja ģimenē ir viens bērns šajā vecumā, pabalsta apjoms būs 25 eiro, par diviem bērniem pabalsts būs 100 eiro, par trim bērniem - 225 eiro, par četriem un vairāk bērniem 100 eiro par katru bērnu. 

Vecākiem, kam šis pabalsts jau ir piešķirts, VSAA veiks pārrēķinu.

Savukārt raidījumā daļā saruna par Latvijas mājsaimniecību finanšu situāciju.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 36% Latvijas mājsaimniecību pēdējā gada laikā vismaz reizi saskārušās ar situāciju, ka tām nepietiek finanšu līdzekļu ikdienas pamatvajadzību segšanai. Tā liecina "Swedbank" veiktā aptauja. Salīdzinot ar 2017. gadu, šādu mājsaimniecību īpatsvars ir audzis par 4 procentpunktiem.

Ar aptaujas datiem iepazīstina "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa. Ģimeņu finanšu situāciju vērtē Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns.