Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Izrāde "Divas pasaules" aicina jauniešus domāt par pretstatiem – grāmatas autoriem un viņu varoņiem, sievietēm un vīriešiem, vecākiem un bērniem. Raidījumā Ģimenes studija plašāka saruna par Brigaderi, Jaunsudrabiņu un viņu darbu vēstījumu šodien. Sarunājas dramaturģe Ance Muižniece, režisors Jānis Znotiņš un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka.

Nacionālajā teātrī tapis Ances Muižnieces lugas "Divas pasaules" iestudējums Jāņa Znotiņa režijā.

"Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa darbus sāk aizmirst, tos lasa aizvien mazāk, pamazām viņi no klasiķiem kļūst par nevienam nevajadzīgām fosīlijām, kas klīst pa digitālo kapsētu. Taču Jaunsudrabiņam dzimst ģeniāls plāns – iedzīvināt Anneli un Janci, lai abi grāmatu tēli kļūtu pamanāmi un liktu atminēties abus rakstniekus," izrādes "Divas pasaules" pieteikumā raksta Nacionālais teātris. "Izrādē satiekas pazīstamie un lasītāju iemīļotie grāmatu tēli ar abu autoriem – jau krietni vecākiem "es", aktualizējot mūžīgo jautājumu – kā sadzīvot dažādām paaudzēm, kas notiek, kad tiek pretnostatītas divas pasaules – tēli un viņu autori, grāmata un tīmeklis, pusaudži un vecāki? Vai tās var mierīgi pastāvēt līdzās, vai neizbēgami gaidāma pasauļu sadursme?

Par izrādes uzdotajiem jautājumiem, kā arī par latviešu literatūras klasiķu vēstījumu mūsdienu pusaudžiem saruna raidījumā.