Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pirms trim nedēļām tikāmies ar Jāni Kalniņu, kurš audzis bērnunamā un meklēja savu māsu. Pēc raidījuma izskanēšanas noticis negaidīts pavērsiens - uzzinājām, ka patiesībā puisim ir trīs māsas. Kā Jānis uztvēra šo ziņu un kā cilvēki kopumā mēdz reaģēt uz negaidītām vēstīm, stāsts Ģimenes studijā. Jāņa stāstu klausās arī raidījuma viešņa psihoterapeite Aina Poiša.

 

12. decembra raidījumā Ģimenes studija izskanēja stāsts par Jāni Kalniņu. Par 24 gadus vecu puisi, kurš sākumā audzis bērnunamā, bet vēlāk par viņa aizbildni kļuvusi omīte Biruta. Pēc omītes nāves viņš nolēmis atrast savu māsu Sintiju, savu radinieci, kuru bērnībā  redzējis mazu guļam gultiņā. To mēģinājis darīt pats, bet bez panākumiem. Latvijas Radio Jānim sniedza padomu, kā meklēt māsu, ejot oficiālo meklēšanas ceļu.

Latvijas Radio žurnālists Viktors Pupiks palīdzēja Jānim uzrakstīt iesniegumu atbildīgajai bāriņtiesai. Taču pēc raidījuma izskanēšanas noticis pilnīgi cits pavērsiens: uzzinājām, ka patiesībā puisim ir trīs māsas – Mārīte, Sandra un Sintija.

Pēc pirmā sižeta izskanēšanas Latvijas Radio žurnālistam Viktoram Pupikam zvanīja Jāņa vecākā māsa Mārīte, kas dzīvo Vaiņodē. Viņai ir 35 gadi, viņa savukārt izstāstīja, ka vēl ir 21 gadu vecā māsa Sandra, kurai ir invaliditāte, un viņa dzīvo pie īstajiem vecākiem. Mārīte minēja arī par Sintiju, ko Jānis meklē, taču arī viņai nekas par meiteni nebija zināms.

Par Jāņa meklējumiem sadzirdējusi arī omīte un tūdaļ likusi meklēt zēnu rokā.

Ir daudz neatbildētu jautājumu: kāpēc Jāni neviens nav meklējis, kāpēc viņš zinājis tikai par vienu māsu, kādas attiecības turpmāk būs ar aizbildnes radiem, kas uzzinās par bioloģisko radu atrašanu.

Tiesa, viens jautājums tomēr ir atbildēts. Jau pēc šī sižeta tapšanas Viktors Pupiks saņēma ziņu no Jāņa Kalniņa, ka viņš savukārt ir saņēmis atbildi no Aizputes novada bāriņtiesas. Māsa Sintija Kalniņa ir atradusies,  kā vēstī bāriņtiesa - viņa dzīvo valsts sociālās aprūpes centra vienā no filiālēm Liepājā, ir norādīta adrese.

Vēstulē minēts arī fakts, ko uzzinājām pēc pirmā raidījuma un par kuru nupat stāstījām, ka puisim ir vēl divas māsas un ka plašāku informāciju var iegūt pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Jāņa meklējumi ir atrisinājušies un viņam vēl priekšā tikšanās ar māsām.

Taču mums zināms, ka ar vecāko māsu Mārīti puisis saticies Ziemassvētkos. Viņš bija devies ciemos pie māsas uz viņas dzīves vietu Vaiņodē.