Šoreiz visu mīlētāju dienas noskaņās uz sarunu Ģimenes studijā aicinām Miķeli un Aneti Mažus. Viņi ir precējušies piecus gadus un šobrīd ir kaut kā jauna un liela priekšnojautās, jo gaida savus pirmos bērnus - dvīņus. Kā to ietekmē pandēmijas laiks, kādiem priekiem un pārbaudījumiem gatavojas abi topošie vecāki un kāds ir bijis viņu romantiskais iepazīšanās un satuvināšanās stāsts – par to sarunā ar jauno ģimeni.

Anete nāk no Liepājas un pēc profesijas ir kordiriģente, Miķelis ir rīdzinieks, kurš vispirms studējis matemātiku, bet kādu laiku dzīvojis Liepājā, uz kurieni devies, jo iepazinies ar Aneti. Liepājā viņš studējis valodas un tagad ir angļu valodas un matemātikas skolotājs, šobrīd, protams, strādā no mājām.

Miķelis bilst, ka šobrīd abi gatavojas satikties ar savām mazajām meitenēm. Miķelis stāsta, ka uzreiz bijis ļoti priecīgs, kad uzzinājuši, ka gaida dvīņus. Anete atklāj, ka pirmajā mirklī satraukusies, kā būs tīri fiziski, jo ir smalka.

"Bet acīmredzot bērnu gaidīšanas laiks ir brīnumu laiks," bilst Anete.

Anete stāsta par gatavošanos, kas šobrīd ierobežojumu laikā notiek attālināti ar interneta starpniecību

"Šis ir labākais laiks, kad gaidīt bērnu, jo nav nekur daudz jāiet un es arī neeju. Līdz ar to daudzi cilvēki nemaz nezināja, ka gaidām bērnu, kas ir baigi forši. Noslēpties no liekām acīm, liekām runām ir forši. Vienīgais aktuāls ir dzemdību jautājums, vai un kur Miķelis drīkstēs vai nedrīkstēs būt klāt un ar kādiem noteikumiem," stāsta Anete.

Taču abi cer, ka noteikumi mainīsies un tētis varēs piedalīties.

Anete vērtē, ka viņai būtu psiholoģiski vieglāk, ka Miķelis varētu piedalīties, un arī tētim būtu vieglāk noticēt, ka viņš tiešām ir tētis. arī bērniem būtu iespēja uzreiz sajust tēta klātbūtni.

Miķelis atzīst, ka ļoti priecātos būt klāt, bet šobrīd to nevar saplānot.

Abi priecājas, ka draugi un ģimene dzīvo līdzi un ir gatavi palīdzēt, ja būs vajadzīgs, kad bērniņi piedzims.

Gan Miķelis, gan Anete nāk no daudzbērnu ģimenēm, Miķelis ir vecākais no dēls četriem brāļiem saviem vecākiem. Un ir priecīgs par to. No vecākiem viņš mācījies, ka problēmas ir jārisina, tās nav jāignorē. Tāpat kā vecākais brālis mācījies rūpēties par mazākajiem. Anete ir jaunākais bērns, viņai ir divi vecāki brāļi, viņa bijusi "mazā un sīkā, kuru vajag citreiz aizstāvēt, citreiz apbižot". Anete atzīst, ka saviem bērniem vēlētos ieaudzināt cieņu pret citiem cilvēkiem un patstāvību, ko iemācījusies savā ģimenē.