Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ģimenes studija dodas ciemos pie Klāku ģimenes. Inita un Guntars dzīvo lauku mājā netālu no Tukuma un viņi ir trīs dēlu vecāki. Vecākie dēli Jānis un Martins jau savā dzīvē – mācās un strādā Rīgā, bet jaunākais – 12 gadus vecais Rūdolfs – pievērsis plašāku sabiedrības uzmanību, piedāvājot interesentiem baltā cementa dekorus. Tos viņš sācis darināt savā mācību uzņēmumā un piedāvājis iegādāties radiem, draugiem un paziņām un arī dažādos tirdziņos. Pirkt gribētāju nav trūcis, bet kad sociālajos tīklos tos pareklamējis viņa vecākais brālis Jānis, interese bijusi tik liela, ka, lai apmierinātu pirktgribētājus, ražošanā bija jāiesaistās visai ģimenei. Tamdēļ aizkavējušies lauku sētā darāmie pavasara darbi, taču tas izrādījies arī kā ģimeni saliedējošs faktors. Lai koordinētu darbus, tagad saziņa visu ģimenes locekļu starpā notiek ik dienu, nevis, kā agrāk – reizi vai divas nedēļā.

Darboties nākas gandrīz katru dienu. Rūdolfs taujāts, vai patīk tas, ko uzsācis, ar jā atbild mazliet nepārliecinoši, bet piekrīt, ka patīk nopelnīt.

Kad bijis daudz pasūtījumu, palīgā nākusi visa ģimene, bet, kad vecāki devušies ceļojumā, Rūdolfam palīdzējuši vecākie brāļi.

"Mums bija brīvprātīgais piespiedu darbs. Pats uzprasījos uz problēmā, ieliku "Facebook" ierakstu, padalījās daudz cilvēku, sanāca arī pašam pastrādāt. Tagad vairāk ir tā, ka Rūdolfs ir galvenais mūsu vadītājs, mēs esam palīgstrādnieki," par savu līdzdarbošanos stāsta Jānis. "Mēs tā esam sadalījuši, ka es vairāk atbildu uz jautājumiem un vēstulēm. Vidējais brālis palīdz ar "Omvia" pirkšanu, jo tas arī ir vesels process. Tā liekas, varbūt aši iesaiņo. Iesaiņošanas darbus atkal tētis dara, jo tie ir ļoti svarīgi. Var ielikt viņus kastē un beigās var pie klientā aiziet tādi, ka meitenīte ir uz divām daļām sadalījusies. Mēs arī dabūjam pastrādāt. Bet mēs no pirmdienas līdz piektdienai esam Rīgā, tikai sestdien un svēdien atbraucam novērtēt. Kaut ko iesakām un bišķiņ palīdzam." 

Tētis ir gandarīts, ka mazākais brālis ir tik uzņēmīgs. Protams, ģimene iedrošināja un palīdz.