Dienā, kad pasaulē atzīmē Starptautisko dienu sporta attīstībai un mieram, Ģimenes studijā runājam par jauniem un atraktīviem sporta un aktivitāšu veidiem ģimenēm.

Par sportiskām aktivitātēm kopā ar bērniem stāsta divu dēlu mamma Sarmīte Mežvēvere, ģimene 2020. gadā ieguvusi titulu “Ogres sportiskā ģimene”, viņiem patīk braukt ar snovborda dēļiem un tagad aizrāvušies arī ar veikošanu.

Sarmīte stāsta, ka svarīgs ir vecāku piemērs. Tētis jau iepriekš nodarbojies ar veikošanu, ar to aizrāvies arī vecākais dēls, jaunākajam vēl tik labi neizdodas, bet viņu iedrošinājis mammas piemērs. Ja mamma var, izdosies arī pašam.

Pieredzē dalās tētis, supošanas un slēpošanas treneris Māris Grīnvalds. Viņš piekrīt, ka svarīgs ir vecāku piemērs, bet viņš kā treneris novērojis, ka bieži gadās, ka vecāki baidās bērnu vietā.

Trīs dēlu tētis Andris Vilcāns atklāj, ka ģimenei šobrīd aktuāla došanās pārgājienos ar mērķi. Vēl Andris kopā ar vecāko dēlu brauc ar vienriteņiem, kā arī citiem iesaka trenēt līdzsvaru, staigājot pa līdzsvara virvi. Spēlēt krosmintonu, kas ir līdzīgs badmintonam.

Kāpšanas treneris, trīs bērnu tētis Kaspars Vilks aizvadītajā sniegotajā ziemā kopā ar bērniem slēpojis, tagad jau kopā ar saviem bērniem ir atklājis laivošanas sezonu.