Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Respiratori sincitiālais vīruss ir izplatīta elpceļu saslimšana, kas parasti izraisa vieglas saaukstēšanās simptomus. Taču tā ir bīstama jaundzimušajiem. Ģimenes studijā runājam par to, kā grūtniecēm pasargāt sevi un gaidāmo mazuli no šīs un citām slimībām?
Skaidro Dace Zavadska, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, un Santa Markova, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja.
Ierakstā uzklausām mammu, kura grūtniecības laikā ir izvēlējusies vakcinēties pret respiratori sincitiālo vīrusu.
Bērnu slimnīca ziņo, ka pēdējā laikā palielinājusies saslimstība ar respiratori sincitiālo vīrusu (RSV). Vissmagāk ar to slimo jaundzimušie un priekšlaikus dzimušie bērni. Pret šo vīrusu ir izstrādāta vakcīna grūtniecēm, tomēr tā ir salīdzinoši dārga un nav valsts apmaksāta. Tāpat arī aizvien vakcinācija grūtniecības laikā tiek uztverta neviennozīmīgi. Vai šai vakcīnai vajadzētu būt pieejamākai un cik izplatīta ir vakcinācija grūtniecības laikā?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.

Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X