Kā draudzība un mīlestība uzplaukst virtuālajā vidē – kādas iespējas sniedz sociālie tīkli un no kā būtu jāuzmanās, iepazīstot jaunus cilvēkus, saruna Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: psihoterapeits Nilss Saks Konstantinovs, režisors Uldis Cipsts, režisore Alise Zariņa un reperis un podcast vadītājs Jānis Krīvēns.

Runājot par iepazīšanos internetā Jānis Krīvēns atzīst, ka sociālie tīkli mūs ir padarījuši gan savienotākus, gan arī distancējuši.

"Ir daudz vieglāk un komunikablāk, uzsākot sarunu virtuālajā vidē, nekā starppersonu komunikācijā.

Tas pats ir uzsākot attiecības. Mums ir mazāk bail no atraidījuma, cilvēki neuzrunā otru, jo ir bail no atraidījuma. Ja ir starpbarjera, vari komfortablāk justies, nav tik ļoti bail no atraidījuma.

Ja pat tev tas neizdodas, tu turpini, kamēr kaut kas “noklikšķ”,” vērtē Krīvēns.

Nilss Saks Konstantinovs norāda, “psiholoģiskie procesi, kas veido vēlmi un vajadzību pēc attiecībām, un tas, kā mēs viņās ieejam, būs tie paši un paliks tie paši, kamēr būsim cilvēciskas būtnes, bet tie ceļi, kā mēs pie tām nonākam ir fundamentāli mainījušies un droši vien atstās ietekmi uz to, kā mēs saprotam attiecības. Tas ir jautājums par formu, bet ne par pašu attiecību būtību”.