Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ilgi gaidītais atvaļinājums pienācis, nu tik atpūtīsimies un krāsim spēkus jaunam darba cēlienam. Bet kopīgs atvaļinājums daudziem laulātajiem pāriem vairāk var paiet stresā nekā atpūtā. Un strīdi atvaļinājuma laikā mēdz būt pēdējais piliens, kas pamudina uz šķiršanos. Kā atpūsties, lai atvaļinājums nekļūtu par pārbaudījumu pāra attiecībām, interesējamies Ģimenes studijā. Analizē Rīgas Stradiņa universitātes docētājs, psihoterapeits Artūrs Miksons un klīniskā psiholoģe Kristīne Balode.

Stāstot par saviem atpūtas ieradumiem, Artūrs Miksons sarunā atklāj, ka viņš agrāk atvaļinājumā centies atpūsties no darbiem, bet nav laicīgi plānojis. Tas novedis pie pārstrādāšanās, un šī mācība likusi laicīgāk plānot atvaļinājumu, lai varētu atiet no ikdienas darbiem. Bet arī negribas, lai tikai atvaļinājums būtu tas brīdis, kad dod laiku sev. Viņš atzīst, ka tagad ir iemācījies būs prom no telefona zvaniem, e-pastiem un īsziņām atvaļinājuma laikā. 

Savukārt Kristīne Balode bilst, ka viņa nepiekopj atvaļinājuma kultūru, bet sabalansēto ikdienu, kurā savas darba dienas strukturē sabalansējot, lai nav jāgaida viens konkrēts atvaļinājuma laiks. Gan katru dienu skatoties, lai nepārsniedz optimālās darba stundas, gan kultivējot atpūtas ieradumus, kas ir šeit un tagad pieejami.

"Ir dzīvē brīži, kad man tīri labi patīk krietni pārstrādāties, ir brīži, kad izbaudu, ka krietni pārstrādājoties esmu sastrādājusi sev iespēju arī krietni atpūsties arī ilgāk, nekā ierastos vidēja standarta skatīšanas sistēmā, " stāsta Kristīne Balode.