Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jau otro gadu pēc kārtas tapis pētījums "Skolotāju balss" par to, kā jūtas un sevi profesijā redz Latvijas skolotāji. Par pētījuma rezultātiem un problēmām, ko tas ieskicē, raidījumā Ģimenes studija sarunājas Dana Narvaiša izglītības uzņēmuma "Lielvārds" Kompetences centra vadītāja, Karina Kalerija Kostrjukova, Rīgas 34. vidusskolas ķīmijas skolotāja, un Raivis Pauls, Carnikavas pamatskolas direktors. Sazināmies ar Kristīni Niedri-Latheri, Liepājas izglītības pārvaldes vadītāju.

Skolotāji streikoja, ir ilgstoši neapmierināti ar darba slodzi un darba samaksu. Tas nav vienīgais, bet vai galvenais, kas raksturo Latvijas pedagogu pašsajūtu savas profesijas ietvaros. Jau otro gadu tiek veikta pedagogu aptauja, ko sadarbībā ar platformu "Edurio" ir veicis uzņēmums "Lielvārds". Tajā piedalījušies gandrīz tūkstotis skolotāju no visas Latvijas. Ko šī aptauja atklāj šogad, ka par to būtiski zināt arī skolēnu vecākiem?

Iepazīstinot ar aptaujas rezultātiem, Dana Narvaiša sāk ar pozitīvo - skolotājiem ir vairāk laika sagatavoties kvalitatīvam mācību procesam, jo ir pieejami mācību materiāli, ko veidojuši paši vai kādas izdevniecības.

Pārējos jautājumos liels kritums. Arvien vairāk skolotāju jūtas demotivēti, (mīnus 15%, salīdzinot ar 2022. gadā veikto aptauju). 

Sevi profesijā pēc pieciem gadiem neredz par 16% vairāk aptaujas dalībnieku, nekā tas bija pērn. Katrs piektais pēdējā gada laikā ir arī meklējis citas darba iespējas.