Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kā ģimenes paaudžu attiecības ietekmē to, kā raugāmies un izturamies pret senioriem, un kā mācīt empātiju pret veciem cilvēkiem bērniem un jauniešiem?

Latvijā nav izteiktas empātijas pret senioriem. Bērni un dzīvnieki ir tie, kas izraisa daudz lielāku iejūtību, bet ne vientuļie cilvēki mūža nogalē. Šādu tēzi Ģimenes studijai nesen izteica Latvijas Samariešu apvienības pārstāvi. Tāpēc šoreiz saruna par paaudžu savstarpējo atbalstu, sadarbību un to, kāpēc Latvijā, kur ir izteikti daudz vecu vientuļu cilvēku, ir samērā grūti veicināt sabiedrības un tieši jaunākās paaudzes iesaisti senioru atbalstīšanā. Kas pietrūkst daudziem vecākās paaudzes cilvēkiem Latvijā, kā pašiem iesaistīties un kā bērniem mācīt cieņu pret senioriem un sniegt atbalstu viņiem, raidījumā vērtē sociālantropoloģe Anna Žabicka un klīniskā psiholoģe, psiholoģe Latvijas Samariešu apvienības atbalsta programmā jauniešiem „Palēciens” Agita Alksne. Pieredzē dalās brīvprātīgā Latvijas Samariešu apvienībā Megija Aigare, kura ir iesaistījusies pasākumu rīkošanā senioriem. Megija ir Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkne un skolā jau vairākus gadus sadarbojas ar Samariešu apvienību.

Sazināmies ar Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vecāko juristi Elīnu Ūsiņu. 8. decembrī notiks Tiesībsarga ikgadējā cilvēktiesību un labas pārvaldības konference "Cieņpilna iesaiste kā demokrātijas pamats". Tajā viena diskusija būs par cieņu un "senjoritāti".