Ir sācies labdarības maratons “Dod pieci". Arī raidījumā Ģimenes studija saruna par paliatīvo aprūpi. Kā noteikt prioritātes ģimenē, ja kādam no ģimenes locekļiem ir ilgstoši nepieciešama paliatīvā aprūpe un kādu palīdzību visbiežāk lūdz šādas ģimenes? Raidījuma viešņas: Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.

“Cilvēkiem trūkst resursu, gan emocionālu, gan finanšu, gan informācijas, kā tikt galā, ja ģimenē ir nedziedināmi slims cilvēks,” atzīst Rūta Dimanta.

“Ja ģimenē ir nedziedināmi slims cilvēks, sākumā ir milzīga trauksme un izmisums, kā rīkoties, jo nav tāda algoritma. Ģimene mobilizējas. Ja tas ir ilgstošs process gadiem, izdeg, ja nesaņem atbalstu, rodas vainas apziņa, ir dusmas. Cilvēks, kurš ir nosacītais vaininieks, ir visbezpalīdzīgākajā situācijā. Galējais – nodod aprūpes namā, pansionātā,” turpina Rūta Dimanta.

Bieži pansionātā cilvēki ātri aiziet, jo rūpēs un mīlestībā ārkārtīgi svarīgas.

“Dod pieci” maratonā gribam savākt ziedojumus, lai finansētu to, ko valsts nefinansē. Otrs - sabiedrībai plašāk paskatīties un gūt plašāku atbalstu valsts politikā, ka vajadzīgs lielāks atbalsts.