Izglītības un zinātnes ministrija 10.martā apziņoja Latvijas skolas, lai lūgtu skolu vadību apzināt savu audzēkņu plānus skolēnu brīvlaikā. Tas tiek darīts, lai būtu lielākas iespējas izvairīties no "Covid-19" uzliesmojuma, ja skolēni brīvlaikā plānojuši doties ceļojumos uz kādu no vīrusa īpaši skartajām teritorijām. Kā skolēnu brīvlaikā pasargāt bērnus no koronovīrusa, interesējamies Ģimenes studijā. Raidījuma viešņas: Rīgas Stradiņa universitātes profesore Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna, Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane un Izglītības psiholoģe Rīgas domes izglītības pārvaldes krīzes psiholoģe Zane Gulbe. Ierakstā uzklausām mammu Annu, kas dzīvo Itālijā, mammu Ilzi, kura mainījusi brīvlaikā iecerētos atpūtas plānus. Sazināmies ar Patērētātu tiesību aizsardzības centra direktori Baibu Vītoliņu.

Šobrīd spēkā ir nosacījums, ja vecāki ar bērniem dodas ārpus Latvijas pavasara brīvlaikā, ir jāinformē izglītības iestāde. Jana Feldmane mudina cilvēkus palikt Latvijā un apceļot Latvijas skaistākās vietas.

Veselības ministre Ilze Viņķele izteikusi ierosinājumu, ka pavasara brīvlaiku būtu lietderīgi pārcelt pa dažām nedēļām.

Ludmila Vīksna mudina vecākus pārdomāt, vai vest bērnu uz publisku pasākumu, kur būs daudz bērnu. „Katram ir jāpadomā par konkrētos situāciju, ko var nodrošināt saviem bērniem un no kādas var izvairīties,” norāda Vīksna.

Zane Gulbe uzskata, ka vajag būt informētiem un arī piesardzīgiem, kā arī rūpīgi ievērot personīgo higiēnu, bet nevajag celt paniku, kas situāciju nemainīs. Vajadzētu saglabāt maksimālu miera izjūtu.

Jana Feldmane norāda, ka jāseko speciālistu rekomendācijām, pamatoti apzinoties riskus.