Vasara ir klāt un šogad vecākiem ir īpašs izaicinājums parūpēties, lai atstātu patīkamu nospiedumu bērna dvēselē. Domājot par gados jaunākiem bērniem vecāki meklē kādu vasaras nometni, bet pusaudži šobrīd ir vasaras darba meklējumos. Kas šogad ir atšķirīgi no iepriekšējiem? Par vasaras nometņu organizēšanu un pieejamību stāsta Valsts izglītības un satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā eksperte Inta Kraskeviča, portāla "E-nometnes" vadītāja Ilze Zvaune un "Bindenti" nometņu organizētāja un vadītāja Dace Virza.

Vasaras nometnes bērniem varēs notikt jau no 14. jūnija un nometņu organizētāji tam ir gatavi. Piedāvājumā dominē piedzīvojumu nometnes, kopumā programmas ir dažādas, varēs apgūt valodas, arī radoši izpausties. Vecākiem un bērniem ir iespējas izvēlēties, atkarībā no prioritātēm. 

Ja jaunāko bērnu vecāki meklē bērniem vasaras nometnes, tad pusaudžu vecāki palīdz saviem bērniem atrast darba iespējas vasarā, kā pastrādāt, kā nopelnīt sev kabatas naudu. Kādas šogad ir iespējas strādāt, skaidro Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone un uzņēmuma "EMJ METĀLS" iepirkumu speciāliste Gunta Vīnerte.

Skolēnu reģistrācija darbam vasarā sākās maija vidū un turpināsies vēl līdz 16. augustam. Šobrīd var reģistrēties darbam jūlijā un augustā.

Šogad darba devēju aktivitāte sākumā, piedāvājot darbu skolēniem, pat bijusi lielāka par skolēnu interesi strādāt vasarā. Šobrīd NVA darbam vasarā ir reģistrējušies vairāk nekā 10000 skolēnu. Arī darba devēji bijuši aktīvi un pieteikuši 7608 darba vietas. Turklāt darba piedāvājumu spektrs ir ļoti dažāds, darba devēji piedāvā arvien kvalificētākus darbus: meklē skolotāju palīgus, biroja administratorus, bibliotekārus, arhivārus, teksta maketētājus, gidus, informācijas ievadīšanas operatorus, viesnīcu administratorus. Vairums darbu ir vienkāršās profesijās un saistīti ar palīgdarbiem. 

Ierakstos uzklausām arī skolēnus, kas meklē darbu un vēlas strādāt vasarā.