Gaidot Karjeras nedēļu, kas Latvijas skolās risināsies nākamnedēļ, interesējamies, kāda ir vecāku un skolas loma bērna nākamās profesijas izvēlē un cik lielā mērā domas par nākotnes profesiju ietekmē paaudžu atšķirības? Ģimenes studijā diskutē organizāciju psihologs Reinis Lazda, Mārupes Valsts ģimnāzijas karjeras konsultante Ilze Rūtenberga un “Accenture” Izglītības partnerības vadītāja Latvijā Karīna Innus.

Karjeras nedēļa šogad veltīta karjeras lēmumu pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

Ilze Rūtenberga atzīst, ka šobrīd jauniešiem ir daudz grūtāk pieņemt lēmumu, par ko kļūt, jo informācijas ir krietni vairāk, tāpat ir arvien mazāka apzināta laika un telpas, lai šo informāciju sakārtotu jēgpilni, varētu pārdomāt un pieņemt lēmumu.

Reinis Lazda uzskata, ka lēmums par profesijas izvēli ir vienlīdz grūts visos laikos. Lai arī daudzi to dzīves laikā maina, tomēr pirmo reizi izdomāt un saprast, ko es gribu darīt, ir diez gan grūti.