Par orientēšanos kā ļoti ģimenisku sporta veidu un to, kāda ir ģimenes klātbūtnes un atbalsta nozīme profesionāla sportista gaitās, Ģimenes studijā saruna ar vienu no labākajiem orientēšanās sportistiem Edgaru Bertuku un viņa sievu Kristīni.

“Orientēšanās ir ģimenes sports,” pārliecināts Edgars un viņam ir sav teorija par to.

“Ģimene var pacietīgi iemācīt vai pats vari iemācīties šo sporta viedu tieši ģimenē.

Ģimeņu sports arī tāpēc, ka tas ir ļoti demokrātisks, ir sacensības, kas notiek kā liels festivāls, kur daudziem sasniegumi nav galvenais, svarīgi ir būt visiem kopā un dabā,” stāsta Edgars.

Kristīne vērtē, ka orientēšanās ir ģimenes sporta veids, jo ir daudz grupas, kurās notiek sacensības.

“Var piedalīties bērni jau no astoņiem gadiem un ir arī distance senioriem 80 gadu vecumā. Bieži ir tā, ja ģimenē viens orientējas, vai nu pārējie pievērsīsies šim sporta veidam, vai nu ģimene izjuks,” atzīst Kristīne.

Bertuku ģimenē aug divi dēli – piecgadnieks Jurģis un divgadnieks Jēkabs, un Kristīne ar bērniem braukusi Edgaram līdzi uz nometnēm, tā daudz ceļojuši un pavadījuši laiku kopā Edgara aktīvo sporta gaitu laikā. Tāpat pavasarī un vasarā gandrīz katras brīvdienas Kristīne un Edgars dodas uz sacensībām un bērni parasti ir līdzi, viņi redz, ko dara vecāki un viņu draugi. Jurģis jau ir pamēģinājis piedalīties pirmajās bērniem domātās sacensībās. Puikas zina, ko nozīmē skriet, skriet pa mežu, bet viņiem nebūs jākļūst par orientieristiem tikai tāpēc, ka abi vecāki trenējas šajā sporta veidā.

Un viņi visi kopā šajās dienās ir devušies uz Alūksni uz orientēšanās sacensībām "Kāpas 2019", kurās visi arī piedalās. "Kāpas 2019" ir trīs dienu orientēšanās sacensības jeb vasaras centrālais notikums Latvijas orientēšanās dzīvē.