Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mierīga līdzāspastāvēšana, ignorēšana, naids, draudzība – dažādi var veidoties attiecības pēc šķiršanās. Saglabāt labas attiecības pēc šķiršanās bērnu dēļ - tas nav viegli, bet ir iespējams. Pieredzes stāsti un ieteikumi, kā to izdarīt, Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Gunita Kleinberga un šķirtais tētis Oskars Priede, ikdienā publiskās runas treneris. Viņš tāpat kā Ieva Salmane telefonsarunā dalās savā pieredzē par šķiršanos.

„Šķiršanās jebkurā gadījumā ir saistīta ar zaudējumu, gan viens, gan otrs, gan bērni, visi zaudē. Zaudē ģimeni, pie kuras pieraduši, pāris zaudē attiecības, arī kādas cerības, gaidas, kas bijušas,” skaidro Gunita Kleinberga

Pāris iziet cauri krīzes posmam, ir šoks, dusmas, vainīga meklēšana, noliegums. Pie šķiršanās ir viss smagais un grūti izturamais emociju spektrs.

„Jebkuras pārmaiņas ir grūtas, viss mainās un to ir svarīgi neslēpt no bērniem,” norāda Gunita Kleinberga.

Oskars Priede atklāj, kā pēc šķiršanās, kad ar bērniem vairs neesi kopā nepārtraukti, iezogas vainas sajūta. Un tas iet kopā ar sevis žēlošanu

„Sapratu, ka pietiek fokusēties uz sevi un jādod bērniem tas, ko šādā situācijā varu dot. Sākumposmā ļoti iniciēju bērnu dienas pie sevis tāpēc, ka tā ir pareizi. Sapratu, ka motīvi, kas mani vada, ir greizi,” stāsta Oskars Priede.

Ieva Salmane atzīst, ka šķiršanās laikā svarīgākais ir, ka bērni tiek traumēti pēc iespējas mazāk. Viņa centusies mazināt to trauksmi, ko līdzi nes šķiršanās.