Latvijas Skolas soma ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri programmas ietvaros ikvienam skolēnam ir iespēja klātienē izzināt dažādas kultūras un dabas vērtības, piedzīvojot dažādas kultūras norises, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.  Šoreiz plašāk iepazīstinām tieši ar digitālajiem piedāvājumiem, kurus skolēni var iepazīt arī attālinātajā mācību procesā. Vai digitālais piedāvājums ir tikpat saistošs, kā tas, ko var piedzīvot klātienē. Par piedāvājumu stāsta programmas „Latvijas Skolas soma" vadītāja Aija Tūna un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izglītības darba vadītāja Elīna Bērziņa. Kādas ir iespējas to izmantot un cik daudz arī izmanto, vērtē Brocēnu vidusskolas vēstures skolotāja Laura Miķelsone.

Aija Tūna gandarīta, ka kopš 2020. gada rudens trešā daļa Skolas somas norišu ir digitalizētas vai īpaši veidotas digitālam formātam.

Ierakstā uzklausām mākslinieci Līgu Spundi, kura savā digitālajā nodarbībā stāsta par multimediju mākslu. Savukārt "Istabas teātris" režisora Jāņa Znotiņa vadībā ir radījis trīs izrādes, kuras arī pieejamas Skolas somas piedāvājumā, stāsta Jānis Znotiņš.

Biedrības "Pelēkais vilks" iecere ir uzrunāt skolēnus, stāstot par vēsturi, aktuāliem vēsturiskiem notikumiem no cita skatupunkta. Plašāk stāsta biedrības pārstāve Vita Karule.