Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pēdējo nedēļu laikā sociālajos tīklos parādās vairāki vecāku ieraksti par pāridarījumiem mazākajiem bērniem, kad vienaudži vai mazliet vecāki bērni atņem citiem mantas, aizskar fiziski. Liela daļa so notikumu risinās rotaļu laukumos un skeitparkos un runa ir par nozakgtiem telefoniem, skrejriteņiem un līdzīgām mantām. Kā pasargāt bērnus un kā vecākiem rīkoties, sastopoties ar šādām situācijām, Ģimenes studijā skaidro un vērtē Rīgas pilsētas pašvaldības policijas pārstāvis Artjoms Kalacs, Rīgas Sociālais dienesta Pārdaugavas rajona nodaļas teritoriālā centra Āgenskalns sociālais darbiniece darbā ar ģimeni un bērniem Kristīne Dišlere un klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa.

Gan Artjoms Kalacs, gan Kristīne Dišlere noliedz, ka tieši pēdējā laikā būtu pieaudzis to gadījumu skaits, kad lielākie bērni atņem mazākiem mantas vai aizskar fiziski. konflikti un domstarbības rotaļlaukumos un skeitparkos pastāvējuši vienmēr. Artjoms Kavacs vērtē, ka, iespējams, cilvēki ir sailgojušies pēc silta laika, klātienes tikšanas, sportošanas, parādās emocijas un bērni mēģina atjaunitāt savas prasmes ar vienaudžiem.

Ierakstā uzklausām arī kādas mammas pieredzes stāstu.

Par teritorijas uzraudzīšanu un iespējām novērst bīstamas situācijas stāsta Rīgas Centra humanitārās vidusskolas Sporta centra vadītāja Inese Ļubinska.

Raidījuma viesi atgādina, ka bērni ir jāizglīto par notikumu ievērošanu, bet ir svarīga arī kontrole un attiecības nav atstātas pašplūsmā. Tāpat bērnu vardarbība ir pieaugušo atbildība, bet svarīgi ir atcerēties nekļūt pašiem vardarbīgiem, risinot vardarbību.