Iepazīstam ģimenei noderīgās mobilās lietotnes, kas "nezog" mūsu laiku, bet palīdz ģimenes pienākumu un laika plānošanā, kā arī sniedz atbalstu vecākiem no mazuļa pirmās dienas. Raidījuma viesi: “Riga TechGirls” līdzradītāja, zīmola “be-with” dibinātāja Anna Andersone, tētis, darbojas arī biedrībā “Tēvi” - Klāvs Ozoliņš, "Samsung" komunikācijas pārstāve Latvijā Katrīna Lulle.

Anna Andersone norāda, ka pašas mobilās lietotnes nav ne labas, ne ļaunas. Tas, kā tās lieto ir tas, kādu efektu tās dos.

"Vajadzētu pievērts uzmanību, cik daudz lietojam dažādas lietotnes, lai tās nepaņem laiku, ko fiziski veltām ģimenei. Un arī šajā ziņā var palīdzēt lietotnes," atzīst Andersone.

Pati viņa izmanto "Family Link", kurā var uzstādīt motivējošas un pasargājošus uzstādījumus gan sev, gan bērniem.

Vēl ģimenē ir noteikumi, ka ierīces no rīta drīkst lietot tikai tad, kad ir saklāta gulta, izķemmēti mati, paēstas brokastis un pavingrots, jo par sevi ir jāparūpējas vispirms.

Savukārt vakarā pēc pulksten 8 vispār nedrīkst lietot mobilās ierīces. Disciplinēt sevi ir grūti visiem, ne tikai bērniem. Svarīgi, ka arī vecāki ievēro tos pašu noteikumus ko nosaka bērniem.

Visi raidījuma dalībnieki atzīst, ka izmanto dažādu mobilo lietotņu palīdzību, lai organizētu savu ikdienu, lai izglītotos un arī meklētu padomus. Klāvs Ozoliņš un Katrīna Lulle, kuriem ir pirmsskolas vecuma bērni, atzīst, ka pagaidām cenšas izvairīties no tā, lai paši bērni izmantotu mobilās ierīces.