Dodamies ciemos pie rakstnieces Līgas Rozentāles. Tikko iznākusi Līgas trešā grāmata "Vislabākā vasara". Grāmatā aprakstīti bērnu piedzīvojumi laukos pie vecmāmiņas un vectētiņa, kur bērni var pamanīt, kā lapsene cīnās ar dunduru, var piedzīvot izbīli siltumnīcā, kad tajā iemaldās mazs putniņš - erickiņš. Un var arī kāpt kokos vai karstā vasaras dienā neskaitāmas reizes peldēties piemājas dīķī. Protams, ievērojot visus drošības noteikumus, par kuriem grāmata atgādina. Līga raksta bērniem un apbrīnojama ir viņas spēja paskatīties uz pasauli no viņu skatu punkta. Bet ierosmi rakstīt Līga gūst, vērojot savu un māsas bērnu darbus un nedarbus.

Ģimenes studija tiekas ar bērnu grāmatu autores Līgas Rozentāles ģimeni un arī viņas māsas fizioterapeites Lienes Grigānes ģimeni.

Līga un viņas vīrs Raitis audzina trīs bērnus - meitu Elzu un dēlus Tomu  un Krišjāni.

"Ikdiena ir skaļa, trokšņaina un rosīga," atzīst Līga, kura ir pilnas slodzes mamma. Viņa skaidro, ka šobrīd ir tas ir labākais modelis ģimenei šobrīd, kā dzīvot harmoniski un mierīgi, jo vecmāmiņas vēl strādā un nevar palīdzēt.

Raitis strādā gan attālināti, gan klātienē. Viņš saistīts ar mērniecības nozari.

Līga atklāj, ka sākusi studēt, apgūst sākumskolas pedagoģiju. Uz to pamudinājuši bērni, dzīve kopā ar bērniem. Bet Līgas pirmā profesija ir žurnālistika.

Par grāmatu viņa rakstīšanu iedomājusies pirms sešiem gadiem, kad Toms bija mazs. Saviem bērniem stāstījusi par Latvijas dzimšanas dienas svinēšanu un grāmatā ir aprakstīts Rozentālu ģimenes svinību stāsts. Otrās grāmatas "Žū-žū. Miega pelēns" ideju mammai iedevusi meita. Bet meitai un mammai ir atšķirīgs atmiņu stāsts par grāmatas pirmsākumiem. Katrā ziņā bērni ir piedalījušies stāsta tapšanā. Katrā ziņā paņēmieni, kā pelīte iemidzina meitenīti, ir Rozentālu ģimenes pašu izmantoti.

"Ģimenes ikdiena iedvesmo, viņi ir mani iedvesmotāji un ideju ģeneratori. Protams, mazliet fantāzija pieslēdzas. Kad sāc rakstīt, stāsts saslēdzas kopā no daudziem mozaīkas gabaliņiem, tur mana ikdiena, novērojumi no citām ģimenēm. Viss saslēdzas kopā, sāk jauns stāsts veidoties, dzīvo pats savu dzīvi," atzīst Līga.

Raitis atklāj, ka Līga uzrakstīto vispirms lasa priekšā ģimenei, bet kad stāsts jau ir gatavs izdošanai, tad viņš lasa bērniem un Līga klausās no malas, kā tas izklausās. Bērni ir pirmie kritiķi. Ja viņiem ir interesanti un viņi klausās, tad ir cerīgi.

Līga savukārt stāsta, ka lielākais kritiķis ir pašas māsa, kura godīgi arī pateiks, ja kaut kas nav tā.

"Jaunākā grāmata "Vislabākā vasara" ir sarakstīta par mums," atklāj Elza.

Līga papildina, ka meitenīte, kas stāsta grāmatā, ir Elza. Viņa iztēlojusies savu meitu, īpašības, kas piemīt grāmatas varonei, piemīt arī Elzai. Arī Elzai patīk rakstīt un viņa ir uzrakstīji grāmatiņu "Pīkstītes ziema". Viņai gan šķiet, ka rakstniece nebūs.

Sarunā iesaistās arī Līgas māsa Liene Grigāne, kas ieradusies ciemos kopā ar bērniem Ievu, Alisi un Albertu. Ieva un Alise atzinīgi vērtē Līgas grāmatas un ar interesi pēta jaunāko, kur aprakstīti arī viņu vasaras piedzīvojumi.