Māksliniece Līva Eihmane savu pirmo grāmatu “Puiku alfabēts” – gan tekstu, gan ilustrācijas – savulaik radījusi, lai iedvesmotu dēlu Ernestu iemācīties burtus. Šajā neparastajā ābecē darbojas astoņkājis, mūmija, zombijs Zigis un citi mošķi.

Ģimenes studija dodas ciemos pie Eihmaņu ģimenes uz Mārupi, kur iepazīstamies ar viņiem visiem - Mārtiņu, Līvu, Ernestu un Noru.

“Tāpēc, ka esmu mamma, tapusi arī šī grāmata. Tam klāt manas dotības zīmēt un rakstīt. Tāpēc, ka esmu mamma, esmu nonākusi līdz radošai izpausmei,” sarunā atklāj Līva.

Viņa atzīst, ka grāmatas radīšanai bijuši divi iedvesmas avoti – dēls Ernests, kuram tūlīt būs septiņi gadi, un meitiņa Nora, kura grāmatas tapšanas laikā no klusa bēbīša izaugusi par aktīvu un enerģisku meiteni, kura nebaidās iet skapī meklēt briesmoņus un doties cīņā ar tiem kopā ar brāli. Tāpēc Līva saka, ka viņas “Puiku alfabēts” ir arī grāmata drosmīgām meitenēm, kurām “to drosmīgumu iedod brāļi”.

“Kad viņam [Ernerstam] bija četri gadi, viņam bija jāsāk mācīties burti. Viņam bija liela pretestība pret to. Likās, ka jānopērk kāda grāmatiņa vai darba burtnīcas un kopā jāpilda. Tas rezultējās ar vēl lielāku nē – es burtus nekad nemācīšos!” atklāj Līva.

Un auklējot mājās mazo Noru, viņai radusies doma, kā Ernestam interesantāk pasniegt burtus. Pirmais tapis plakāts ar alfabētu un ilustrācijām.

“Tā sāku zīmēt ar domu, ka ilustrācijas interesē tieši puikas, ka tur ir mošķi un briesmonīši, kas aktuāli tajā vecumā. Sāku zīmēt, bija sajūta, ka vajag ilustrācijai dot aprakstu, tēlam vērtību. Nāca daži teikumi par to ilustrāciju, tā ar katru ilustrāciju arvien vairāk, jo Ernestam ļoti patika tie apraksti, kā tie savelkas kopā ar ilustrāciju, un ātri vien viņš bija iekšā burtu mācīšanās procesā,” stāsta Līva.

Tā pamazām tapis materiāls grāmatai, no pirmās ilustrācijas līdz gatavai pagājuši divi gadi. Tagad Ernests jau mācās 1.klasē un nesen pārsteidzis vecākus, ka pats iemācījies visu alfabētu.

Eihmaņu ģimene gatavo arī picu

Tas nav biežs ģimenes ēdiens, bet viens no retajiem, ko taisa tētis Mārtiņš.

Sastāvdaļas: 350-400g miltu, ½ krūze ūdens, ½ ēdamkarote sausā rauga, ½ ēdamkarote cukura, Holandes siers, tomātu mērce, vista, salami desa, ananāsi.

Pagatavošana. Samaisa ūdeni, raugu un cukuru, pagaida, lai brīdi izšķīst. Uzlej miltiem, pievieno nedaudz eļļas un sāli. Ļauj 30-40 minūtes uzrūgt.

Ar pirkstiem izplacina apaļu formu. Uz cepeškrāsns restītes klāj cepamo papīru un uz tā liek picas pamatni. Pārziež ar tomātu mērci, apber ar rīvētu Holandes sieru un papildina ar piedevām pēc izvēles – desu, vistas gaļu ananāsiem. Cep 200-230 grādu temperatūrā, ar režīmu – karstums no apakšas, savienojumā ar ventilāciju.