Ģimenes studija sazināmies ar trīs bērnu vecākiem Loretu un Reini Pižikiem. Viņi dzīvo Ancē – mazapdzīvotā ciemā Kurzemes novadā, kur daba apkārt tik daudzveidīga un krāšņa, ka rosinājusi abus šo skaistumu rādīt arī citiem, kuri vēlas aktīvi atpūsties un izbaudīt piedzīvojuma garšu. Ancē gar māju tek upe un tā pirms 12 gadiem radies viņu uzņēmums. Pašiem tā ir iespēja hobiju apvienot ar darbu un ļaut bērniem augt lauku vidē. Pižiku ģimenē aug trīs bērni - Renārs, Elza un Vils. 

Tomēr pa īstam lauku dzīvi viņi izbaudījuši tikai šogad, kad iespēja bērniem mācīties attālināti ļāva Ancē dzīvot visu gadu – arī ziemā, nevis, kā tas parasti, ar vienu kāju Ancē, ar otru Rīgā.

Stāstot par savu ikdienu, kurā saplūst hobijs un darbs, Pižiki atzīst, ka Reinis idejas izdomā, bet Loreta palīdz tās īstenot. 

Reizi gadā arī paši visi kopā nobrauc pa upi.

"Mēs darām sirds darbu un mums patīk tas, ko darām. Nāk pavasaris, Reinis jau gaida cilvēkus, es visu ziemu domāju jaunas receptes, izmēģinu, eksperimentēju. Mēs tajā dzīvojam, tas ir mūsu hobijs un darbs," stāsta Loreta. 

Pirmdienas uz lokšaušanas treniņiem nāk Ances bērni, tad arī Reinis pats paņem loku rokās.

"2009. gadā piedzima Renārs, sapratām, ka pilsētā strādājot maksimums mēnesi gadā varēsim būs pie dabas, laukos. Viens, kāpēc sākām un arī dažādos lūzumpunktos turpinājām, ka  bērni var augt laukos. Tā bija viena no pamatdomām, ko cenšamies saglabāt," stāsta Loreta.

Loreta atzinīgi vērtē, ka bērni arī iesaistās, protams, līdz brīdim, kamēr tas viņiem sagādā prieku. Elza iesaistās gatavošanās un pati arī atzīst, ka viņai patīk gatavot. Renāram patīk lokšaušana, viņš ir arī veiksmīgi piedalījies sacensībās.

"Tas, ko daudzi un mēs paši turam augstā vērtē, ir klusums un iespēja baudīt to, ka nekas nav. Mēs esam pieraduši bieži pilsētā pie dažādām atrakcijām, viss krāšņi un koši, mūs izklaidē, bet laivojot pa Irbes upi, tās krastos nav nevienas apdzīvotas mājas un nav nekādas cilvēku organizētas atrakcijas, vienkārši var baudīt, ka ir miers, klusums," stāsta Loreta.

Pandēmijas ieviesto korekciju dēļ, šogad arī ziemu ģimene ir aizvadījusi Ancē. Reinis un Loreta vērtē, ka daudz vairāk laika prasa sadzīve, bet dzīve ir daudz rimtāka un harmoniskāka.

Kā mīnusu dzīvei laukos Loreta un Reinis bilst bērnu izglītošanās iespējas, runājot tieši par interešu izglītību. Viena no vecākiem vajadzētu būt šoferim, tāpēc ģimene pieņēmusi lēmumu saglabāt arī saikni ar Rīgu, kur viens vai abi vecāki ir kopā ar bērniem skolas laikā. Bet šoziem atkal ir pavēries cits skats uz izglītības jautājumiem. Reinis uzskata, ka bērnu dēļ uz Rīgu vēl turpinās braukt, bet abi atzīst, ka šobrīd ir kaut ko grūti plānot.