Sākušās mācības fonda „Plecs” veidotajā "Vecāku izglītības programmā". Mācības pabeigusi jau pirmā vecāku grupa, izmantojot Latvijas Radio labdarības maratonā "Dod Pieci" saziedotos līdzekļus. Ģimenes studijā saruna par šo mācību programmu, tās realizāciju un ieguvumiem kā vecākiem, tā bērniem. Raidījuma viesi: programmas “Plecs” vadītāja Inga Oliņa, psiholoģe un psihoterapeite Andrija Likova un vecāki, kas piedalījušies mācījās, Māra un Roberts. Pa tālruni uzklausām mammas Montu, Māru un Daci, kas arī piedalījušās mācību programmā.

Mācībām "Vecāku izglitības programmā" ir pieteikušies 579 vecāki, ne tikai no Rīgas, arī no Gulbenes, Daugavpils, Cēsīm, Liepājas, Mārupes, Alūksnes un citām vietām. Maratonā "Dod pieci" savāktās naudas limits ir izsmelts, bet fonda vadītāja aicina vēl pieteikties, lai skaitītos, kādas sadarbības varētu rast nākotnē un turpināt.

“Nākotnē vēlamies sadarboties sadarboties ar pašvaldībām, aicināt pašvaldības investēt vecākos un kursus piedāvāt visiem savā pašvaldībā,” skaidro Inga Oliņa. "Jo vairāk vecāku no kādas pašvaldības piesakās, tas būtu iemesls sarunām ar pašvaldībām par iespējamo līdzfinansējumu."

Tāpat “Plecs” vēlas iesaistīt dažādas nozares – sociālos darbiniekus, cietumu pārvaldi. Ir pierādījies, kad ģimene un sabiedrība iesaistās un parāda gādību, cilvēks sajūt, ka viņš ir vērtīgs un viņš varbūt turpinās būt vērtīgs.